Nepabeigtā dienasgrāmata


8. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 10:26

No darba sludinājumiem: SLĒGTA TIPA APTIEKAS VADĪTĀJS
Ģimnastikas iela 1
 

3. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 16:44

Swedbank: "Biometrijai ir unikālas priekšrocības, jo tās pamatā ir personu identificēšana pēc tā, “kas tu esi”, nevis “ko tu zini” vai “kas tev ir”. Tai pat laikā biometriju ir ērti izmantot, jo nekas nav jāiegaumē – līdz ar to nav iespējams arī aizmirst."
 

31. Augusts 2020

(bez virsraksta) @ 14:03

Paklausīšos savu mīļāko depresīvo albumu - Lou Reed "Magic And Loss".
 

29. Augusts 2020

(bez virsraksta) @ 17:21

Vilcienā biļešu kontroliere pieskārās plecam kādam pasažierim, kurš sēdēja saulesbrillēs un aizvērtām acīm. Viņš satrūkās un aiz izbīļa iekliedzās, pareizāk sakot, iekaucās pa visu vagonu. "Jūs mani nobiedējāt. Es meditēju," viņš teica. “Jums ir ļoti vāji nervi,” teica kontroliere. “Jā, ļoti vāji,” viņš atbildēja, nenoņemot saulesbrilles.

 

25. Augusts 2020

(bez virsraksta) @ 15:56

Dmitrijs Prigovs:

Lūk, jaunieši pie manis atnāk
Ko viņiem varu pateikt es
Mācieties? - tas jau ir pateikts
Precieties? - tak precas jau
Bet apprecoties-samācoties
Tā jau ikkurš var nodzīvot
Tad teikšu viņiem ļaunprātīgi:
Dzīvojiet, kur tas nav ļauts -
Lūk, tā ir dzīve!
 

4. Augusts 2020

(bez virsraksta) @ 14:36

DELFI. Tiesas spriedums izbeidz monopolu Rīgas kremācijas tirgū
 

22. Jūlijs 2020

(bez virsraksta) @ 10:47

 

12. Jūlijs 2020

(bez virsraksta) @ 15:25

DELFI. Jaunatklāto Covid-19 gadījumu neesamība vienā dienā vēl ne par ko neliecina
 

(bez virsraksta) @ 10:42

DELFI. Ūdens temperatūra peldvietās noslīdējusi
 

9. Jūlijs 2020

(bez virsraksta) @ 13:52

Uga Dumpis: Saslimšanas risku rada izklaidēšanās
 

8. Jūlijs 2020

(bez virsraksta) @ 13:19

DELFI. Divi saslimušie saistīti ar uzliesmojumu draugu lokā
 

10. Jūnijs 2020

(bez virsraksta) @ 14:05

DELFI. Trešdien elektroenerģijas cena būs divas reizes augstāka nekā dienu iepriekš
 

9. Jūnijs 2020

(bez virsraksta) @ 21:00

DELFI. Premjers uzdod 'KPV LV' ministriem skaidrot elektrības pazušanu Rīgā; partija nikna
 

7. Jūnijs 2020

(bez virsraksta) @ 11:02

DELFI. Muktupāvela pieļauj, ka izglītības reformai ir slēpti mērķi.
 

29. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 12:02

DELFI. Piektdienas rītā Kijevas piepilsētā Brovari notikusi pagājušā gadsimta deviņdesmito gadu stila apšaude un izrēķināšanas starp konkurējošiem pasažieru pārvadātājiem.
 

22. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 12:21

 

(bez virsraksta) @ 12:03

 

21. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 14:57

LSM. Alkohols kā stresa mazināšanas līdzeklis krīzes laikā tiek izmantots biežāk nekā iepriekš, novēro speciālisti. Ir saprotami, ka cilvēki izmanto alkoholu kā atslābinošu, nomierinošu līdzekli, jo tas dod tūlītēju pozitīvu efektu.
 

(bez virsraksta) @ 11:19

"...bija vajadzīgs jauns, tikko rezidentūru beidzis ķirurgs, lai viņa degsme un vēlme pēc pārmaiņām ļautu to ieviest arī Rīgā."

 

20. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 23:25

DELFI. Pēc dzeršanas atmešanas uzreiz būtiski uzlabojies vizuālais izskats, atzīmē Rudaks.
 

16. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 13:06

Aicina ievērot piesardzību Latvijas sakopšanā.
 

8. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 14:02

Valdība atļauj nelielu kultūras pasākumu
 

(bez virsraksta) @ 11:39

no jaunākajiem darba sludinājumiem:

Vajadzīgs AUGU PATOLOGS
Prasības: Augsta zinātkāre un atbildības sajūta
 

7. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 15:22

DELFI. Saeima atbalsta tiesības vieglāk samazināt algas
 

1. Maijs 2020

(bez virsraksta) @ 12:33

DELFI. Šobrīd ir aizliegti arī jebkādi privāti pasākumi, ja tajos piedalās tie, kuri nedzīvo kopā. Tas nozīmē, ka ir aizliegts doties ciemos un rīkot jebkāda veida svinības un tikšanās ar radiniekiem, kaimiņiem un draugiem.
 

28. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 15:34

DELFI. Atbalsta Lejaskurzemes novada pārdēvēšanu par Dienvidkurzemes novadu
 

26. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 14:36

DELFI. Cīņai pret latvāņiem atvēl vairāk nekā pusmiljonu eiro
 

25. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 10:05

DELFI. Keramiķus var salīdzināt teju vai ar brīnumdariem – viņi gandrīz no nekā rada lietas, kas ikdienas dzīvē cilvēkus iepriecina ik uz soļa.
 

(bez virsraksta) @ 09:58

DELFI. Nedomā par to, kā izskaties no malas. Ir viegli zaudēt uzmanību un pievērsties apkārt notiekošajam, tā vietā, lai izbaudītu fiziskās izjūtas. Elpo dziļi — mēģini aizturēt elpu uz 10 sekundēm vienlaikus — aizver acis un centies būt mirklī. https://www.delfi.lv/vina/attiecibas/milestiba-un-sekss/nekitras-izpriecas-vienatne-ieteikumi-neaizmirstamai-baudai-ari-bez-partnera.d?id=52080907
 

23. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 11:50

Redzēju apbrīnojamu sapni, ko nevaru neizstāstīt. Es sapnī atklāju Raiņa visrūpīgāk glabāto noslēpumu - viņam vēl Piektā gada revolūcijas laikā Jūrmalā bija slēpnis, kurā tika turēti spridzekļi vai kaut kāds šķidrums spridzekļu pagatavošanai. No ārzemēm. Un tas sapnī izskatījās kā virtuāls folderis datorā vai kā kaut kāda burvju dziras pudelīte datorspēlēs, tas ir, sapnī tas bija ticami un loģiski, ka reālu fizisku slēpni Rainis bija nomaskējis kā kaut kādu aplikāciju telefonā. Bet! Es atklāju, ka realitātē tie slēpņi (nez kāpēc tie bija divi folderi viens otram blakus) ir dzīva meitene, kas viņam piegādāja terorismam paredzētos izejmateriālus no kādas komunistiski noskaņotas Āfrikas valsts un tāpēc bija melnādaina skaistule. Un vēlāk, kad revolucionārais spars noplaka, Rainis turpināja pie viņas piestaigāt, lai saņemtu seksuāla rakstura iepriecinājumus. Vārdu sakot, slavenā Mēnesmeitiņa bija nekas cits kā afrikāņu revolucionāre, kura dzīvoja slēpnī Jūrmalā. Kopš 1905. gada.
Bet pēc tam mēs gribējām turpināt pētījumus un devāmies Jūrmalā uz kādu memoriālo vasarnīcu, tikai tur jau bija dzīvojis nevis Rainis, bet kāds padomju laika dzejnieks, tipa Jāzeps Osmanis. Atslēgas bija pie Vigula un mēs gaidījām, kad viņš tās atnesīs, lija lietus un viņš aizelsies skrēja slapjš ar tām atslēgām. Tad mēs rakņājāmies pa vecu grāmatu un žurnālu kaudzi tādā pussatrunējušā, zirnekļutīklu būcenī. Es atradu tam dzejniekam piederējušu kladi, kurā viņš bija salīmējis bildītes ar plikām sievietēm, ko bija izgriezis no septiņdesmito gadu ārzemju žurnāliem.
 

22. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 12:57

DELFI. Spānija mīkstinās sociālo distancēšanos bērniem
 

20. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 23:51

DELFI. Slēdzot tirgus, ASV jēlnaftas cena nokritusies zem nulles, dienu pabeidzot ar negatīvu vērtību, mīnus 37,63 dolārus par barelu, ziņo BBC. Tas nozīmē, ka naftas ražotāji maksā pircējiem, lai viņi ņemtu un uzglabātu naftu, baidoties, ka maijā varētu beigties vieta ražotāju naftas krātuvēs. Negatīva jēlnaftas cena sasniegta pirmo reizi pasaules vēsturē.
 

19. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 22:14

LTV: Pirms saslimšanas uzliesmojuma patversmē 'Zilais krusts' noticis lūgšanu pasākums
Vēl pēc tam ar draudzi saistīti cilvēki uz ielas gājuši klāt cilvēkiem, sludinot tiem savu ticību un solot izārstēt no dažādām slimībām. Jauniešu uzrunātās personas – galvenokārt gados veci cilvēki un cilvēki, kas izskatās pēc iespējamiem bezpajumtniekiem.
 

18. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 14:11

Aizvadītajā diennaktī Evaņģēlisko kristiešu draudzes nakts patversmē "Zilais Krusts" patversmē konstatētie 18 jaunie ar Covid-19 inficētie ir klīniski veseli, bez izteiktām slimības pazīmēm. Zili brīnumi!
 

(bez virsraksta) @ 09:09

DELFI. Nav pareizi repatriantus uzskatīt par ienaidniekiem, kuri atbrauc ar vienu mērķi - pārkāpt noteikumus un aplipināt citus, sava sociālā tīkla "Twitter" ierakstā norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
 

15. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 11:22

Latvijā sastopamā vīrusa ģenētiskajā kodā ir atklātas arī vairākas unikālas mutācijas, kas pagaidām vēl nav ziņotas nekur citur pasaulē, noskaidrojuši Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki.
Kā iepriekš teikts: "neviena cita tauta "nestāv līdzās" tam, cik skaisti olas prot nokrāsot latviešu tauta."
 

14. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 17:41

DELFI. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kurš pirms Lieldienām aicināja ikvienu tautieti krāsot olas un rādīt tās citiem, pirmajā pēcsvētku dienā uzteicis latviešu māku krāsot šo auglības simbolu, sakot, ka neviena cita tauta "nestāv līdzās" tam, cik skaisti olas prot nokrāsot latviešu tauta.
 

13. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 22:35

Pagājušonakt redzēju dīvainu sapni, kurā vispār nebija nekā no šībrīža noskaņas, nekādu vīrusu, visādi masu pasākumi un tā. Mani noķēra un pratināja kāds jauns policists cirtainiem blondiem matiem, visu laiku prasīja, ko es redzu sapņos, it kā mēģinot no tā izvilkt, kādi noziegumi man ir padomā, tur bija kaut kas ar bērniem, es it kā esot sarīkojis sprādzienu bērnu sarīkojumā vai vismaz gatavojies to darīt, un es cenšos kaut kādā veidā no viņa tikt vaļā, bet šis iet visur līdzi un uzmetas par sirdsdraugu, bet tad man parkā pēkšņi pieskrien piecas pavecas sievietes un prasa, vai es esmu Ilmārs Šlāpins, izrādās, viņām ir Ivetas Apkalnas koncerts pēc dažām minūtēm un tur ir paredzētas divas dziesmas ar maniem vārdiem, tāpēc vajag manu atļauju, es prasu, kas par tekstiem, viņa noskaita, par vienu trīsrindi man šķiet, ka varbūt ir kaut kur dzirdēts, moška no pirmā dzejoļu krājuma, varbūt tur bija tādi īsi iestarpinājumi starp dzejoļiem, par otru fragmentu man pirmā dzirdēšana, bet nu labi, saku, ka piekrītu, lai tik dzied. Tad es arī tiku vaļā no policista un aizskrēju uz to koncertu, izrādījās tas ir kaut kāds bērnudārzu koru pasākums, īsti nesapratu, kādā sakarā tur Apkalna, koncerts sākās ar noskaņojuma uzkurinātāju, nu, tādu Baibu Sipenieci, kura sauca: "Plaukstiņas, plaukstiņas!" un bērniņi visā zālē cēla augšā plaukstiņas un kustināja šurpu turpu, kā tādi baltie zalkši no Tūves Jānsones grāmatām.
 

(bez virsraksta) @ 13:47

Tiklīdz traukus nomazgāsi
Skat – jau jauna kaudze top
Kā te brīvi nosargāt mums
Kā te vispār izdzīvot
Var jau, protams, nemazgāt
Bet atnāk, lūk, te visādi
Saka – trauki jums netīri
Kur tad te vispār vairs brīvība

Dmitrijs Prigovs
 

12. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 21:44

tikmēr feisbukā:

 

6. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 13:42Ludvigs Vitgenšteins 1916. gada 6. aprīlī: “Dzīve ir...”

1916. gada 7. aprīlī: “...spīdzināšana, kas brīžiem mazinās, bet tikai, lai padarītu mūs jutīgākus pret citām mocībām. Šausmīgs moku komplekts. Visu nakti nogurdinošs pārgājiens. Mani mocīja klepus un atrašanās piedzērušos, nelietīgu un stulbu cilvēku sabiedrībā. Dari labu un priecājies par savu tikumu. Esmu slims un man ir nožēlojama dzīve. Kungs, palīdzi man. Esmu nelaimīgs nabaga cilvēks. Izdzirdi mani, Kungs, un dāvā man mieru! Āmen.”
 

5. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 12:36“Pārnākot mājās, atradu sievu saposušos tā, it kā viņa būtu pabijusi ārzemēs, taču es domāju, ka nebija gan, uz ko viņa man atbildēja kaut kā tā, kā man nepatika, un es viņu nedaudz pavilku aiz deguna, saprotams, lai viņu apvainotu un vēlāk mierinātu, kaut arī centos to noliegt, taču izdarīju to steigā, nabadzīte uztvēra to slimīgi, domāju, ka deguna saspiešana tiešām bija sāpīga, jo viņa vēl diezgan ilgi raudāja, taču pamazītēm mēs atkal kļuvām par draugiem gan pēc vakariņām pie manis kabinetā, gan arī vēlāk gultā.”

Semjuels Pīpss 1664. gada 5. aprīlī
 

4. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 14:35"Šodien brīnišķīga diena. No visām pusēm uzradās kalni: zili, safīrkrāsā, dzelteni un sarkanbrūni. Pelēkas debesis un perlamutra tāles. Pa platas straumes gultni nonākam līdz Karakizilam, tas ir, “melnsarkanajam”. Šis nosaukums ir piešķirts taisnīgi, jo klintis ir veidotas no melna un sarkana lielgraudaina granīta. Tuksneša klusums. Cik gan labāki ir šie vientuļie langari par pilsētām un netīrajiem tirguslaukumiem. Žēl iedomāties, ka mēs varētu būt gājuši četras dienas starp vientulīgām klintīm un tāliem sniegājiem. Šodien ieraudzījām pirmos zemos skujukokus. Pa visu dienu, septiņdesmit četru verstu garumā tikai viens nožēlojams langars ar sliktu aku “simt aršinu” dziļumā. Pa visu dienu tikai divas mazas karavānas ar izkāmējušiem mūļiem. Skaidrs, ka mēs neejam pa ķīniešu lielceļu, bet pa jaunu, vēl neatklātu zemi. No kalniem spraucas melnu slānekļa un ogļu veidojumu līnijas. Un viss tuksnesis pamiris nākotnes soļu gaidās."

Nikolajs Rērihs 1926. gada 4. aprīlī
 

3. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 13:40“Mīlestībā bailes ir uzticības pamatā. Bailes šķirties, jo bail, ka nākamais nebūs tik labs vai tik noturīgs, vai no tā, ka tavs iepriekšējais bez tevis jutīsies tīri labi. Sievietes nemaz tik bieži nepamet dzērāju, kā par to tiek runāts. Dzērājs, būdams brīvdomātājs, vienmēr dabūs citas sievietes, turklāt viņš izraisa mātišķas jūtas un arī seksuālu interesi, jo viņš ikreiz ir cita persona.”

Dona Pauela 1941. gada 3. aprīlī
 

2. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 09:47“Šodien mēs uzsākam garu ceļojumu. Autobuss atiet deviņos no rīta un sasniegs Džeksonvilu divos naktī. Tas ir “ekspresis”, kas pietur tikai vienā vai divās vietās. Salonā pārdod sendvičus un kokakolu, krēslu atzveltnes ir atgāžamas atpakaļ, naktī katrs ieslēdz mazu personisku lampiņu kā lidmašīnās. Un stjuarts palīdz mums ērtāk iekārtoties, pieregulējot sēdekļus, nosaucot nākamo pieturu un pastāstot par ainavu aiz loga. Mēs ceļojam cauri Luiziānai, Misisipi un Floridai. Deltas atzari ir plati kā ezeri, tie mirdz saulē, un Meksikas līcis ir zils kā medusmēneša sapnis. Palmas, kaktusi, rododendri, ziedošas pilsētas, tropiskie meži ar biezu augu valsti, romantiskas mājiņas ar mierpilniem mauriņiem, vientuļas, pussagruvušas būdiņas mežos, mirguļojoša jūra, gurdenas lagūnas, nokarenās “spāņu sūnas”, greznas un biedējošas – vienas dienas laikā Dienvidi atklājās mums visos savos kontrastos. Un šīs dienas laikā Dienvidu lielā traģēdija vajāja mūs kā uzmācīga apmātība. Pat ceļotājs, kura skatu ierobežo autobuss un uzgaidāmās telpas, nevar no tās izbēgt. No brīža, kad iebraucām Teksasā, lai kur mēs dotos, gaisā bija jūtama naida smaka – arogantais balto naids, klusais melnādaino naids. Stacijās respektablas, bezgaumīgi ģērgušās vidusšķiras matronas ar skaudīgu naidu lūkojas uz koši tērptām un jautri rotātām jaunām melnajām meitenēm, bet vīriešus aizvaino nepieklājīgi skaistie jauno melnādaino vīriešu ķermeņi, tērpti vieglos uzvalkos. Amerikāniskajai pieklājībai šeit nav vietas. Drūzmējoties rindā pie autobusa, melnādainie tiek izstumti. “Tu taču nedomā palaist to nēģerieti pa priekšu,” no naida drebošā balsī kāda sieviete saka savam vīram.”

Simona de Bovuāra 1947. gada 2. aprīlī
 

1. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 11:43“No 25. marta līdz 10. aprīlim gulēju Ostroumova klīnikā. Klepoju asinis. Abās pusēs trokšņi izelpā, labajā pusē paliek trulāk. 28. martā bija atnācis Tolstojs L.N.; runājām par nemirstību.”

Antons Čehovs 1897. gadā aprīlī
 

30. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 09:37"Gulēju labi un piecēlos vēlu, desmitos. Dažkārt esmu gana dumjš un saēdos asu ēdienu ar mērķi pārbaudīt, vai manas reproduktīvās spējas ir iznīcinātas vai nav. Izdarīju to vakar un dabūju caureju uz visu dienu. Man vajadzētu censties uzbudināt savu miesaskāri pēc iespējas mazāk."

Ļevs Tolstojs 1852. gada 30. martā
 

29. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 11:26"Tas ir apbrīnojami, cik daudz atrodas lietu, ko darīt mājā, vienalga, jaunā vai vecā mājā. Un kaut kāda iemesla dēļ man patīk visus šos sīkos remontus un uzlabojumus paveikt pašam. Jocīgs skopulīgums mani pārņem, kad par slikti izdarītu darbu kādam jāmaksā divdesmit pieci dolāri, ja tikpat slikti to pašu varu izdarīt es, tikai īsākā laikā. Turklāt es varu improvizēt, bet lielākā daļa cilvēku to nevar. Iedodiet man kasti ar visādiem koka un metāla štruntiņiem, un es no tā varu pagatavot praktiski jebko. Un tas nav tikai skopulīgums. Man patīk to darīt. Tas man sagādā sava veida apmierinājumu. Nupat es esmu izdomājis, kā sakārtot puķu podus vecā cepuru tureklī, ko savulaik nopirkām. Domāju, ka mans izgudrojums ir brīnišķīgs, turklāt man tas bija jāizgudro, un es nedomāju, ka jebkuram cits kas tāds būtu ienācis prātā. Tas sniedz man baudu, ticiet vai nē. Un, kad tas ir pabeigts, atradīsies vēl kaut kas, ko vajadzētu izdarīt. Taču tagad man ir jābeidz domāt par izgudrojumiem un jādodas atpakaļ pie savas grāmatas."

Džons Steinbeks 1951. gada 29. martā
 

28. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 12:02"Vakar nomira Arnolds Benets, un tas mani skumdina vairāk nekā es būtu domājusi. Apburoši patiess cilvēks, lēnīgs un nedaudz neveikls sadzīvē, labvēlīgs, apdomīgs, laipns, vienkāršs un tāds, kurš apzinās savu vienkāršību, nedroši taustoties un meklējot pēc kaut kā augstāka, panākumu lutināts, nereti sāpināts, kvēls, baudkārs, neciešami prozaisks, taču cieņpilns, apmāts ar rakstīšanu, taču pieņemts sabiedrībā, slavas un greznības aizgrābts, taču joprojām naivs, vecais muļķis, egoists, ko dzīve apžēlojusi tā kompetences dēļ, literatūras veikalnieks, kura jūtīgumu pārklāj biezi tauki, pārticība un kāre pēc atbaidošām Ampīra stila mēbelēm. Šīs ir tās lietas, kas man ik pa brīdim ienāca prātā šorīt, kad piesēdos pie savas dienasgrāmatas, atcerējos arī viņa apņemšanos rakstīt 1000 vārdus ik dienu, to, kā viņš vakar aizjoza, lai to darītu, un sajutu skumjas par to, ka viņš vairs nekad neapsēdīsies un nesāks metodiski pierakstīt noteikto lappušu daudzumu saviem skaistajiem, strupajiem strādnieka pirkstiem."

Virdžīnija Vulfa 1931. gada 28. martā
 

17. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 21:29

Edička Ļimonovs nomiris 77 gadu vecumā. viņa pēdējais ieraksts blogā: "Я заключил договор на новую книгу. Книга называется «Старик путешествует». Она уже написана. Права куплены издательством Individuum. Приходили молодые и красивые ребята, парень и девушка. Они мне понравились. Договор подписан вчера. Так что так."
 

Nepabeigtā dienasgrāmata