Nepabeigtā dienasgrāmata


2. Oktobris 2023

(bez virsraksta) @ 18:51

[info]watt:
cik interesanti, krieviem vārds bitch ir iekļauts, un ir bijis, valodas pamatkomplektā.
 

(bez virsraksta) @ 15:53

[info]prtg:

Ja nu ir tā, ka, lai noturētu neironu saites aktīvas mēs paralēli domājam neskaitāmas domu virtenes, bet apziņā iespējam vienlaicīgi projicēt tikai vienu - to, kuru 'domāt' jeb novērot mēs konkrētajā laikā sev piešķiram prioritāti jeb izvēlamies? Tāds kā neredzams domu murskulis, kas 'vārās' zem 'vāciņa', kuru pacelt nevaram, bet varam paelpot tievu strūkliņu. (Nav runa par apziņa vs zemapziņa).
 

(bez virsraksta) @ 12:06

[info]shelly:
Skatoties uz Gizmo ir skaidrs, ka dzīve sākas pēc 16. Tik pašpārliecināts, mīlīgs, runīgs, ēdelīgs un skaļi murrājošs viņš nav bijis nekad. Un viņam joprojām patīk spēlēties, jā!
 

(bez virsraksta) @ 11:38

[info]lavendera, posting in [info]pajautaa:
Vai ir iespējams nolīgt tādu pakalpojumu kā augļukoku uzpotēšanu?
Izejmateriāls - antonovka, kurā jau aug auksis un cukuriņi, kādreiz bija arī baltie dzidrie, kas kombinācijā ar antonovku sanāca baigi labie.
Gribētu tajā pašā ābelē atkal dzidros, sīpoliņus, rožābolus, bumbierābolus un varbūt vēl kaut ko. Tas ir reāli? To var kaut kā oficiāli noorganizēt, vai jāmeklē ābeļdārza īpašnieks ar zelta rokām?
 

Deklarācija / attaisnotie izdevumi @ 11:14

[info]aai, posting in [info]pajautaa:
Ahoi,
Kāds(-a) zinās teikt, vai ir OK deklarācijā likt čeku par medicīnas pakalpojumiem, kur 100% nav skaidrs, vai tie skaitās "attaisnotie"?
Resp., ja ir "īsti nevar saprast" vai "citu gadu bija OK", tad labāk ielikt un "fingers crossed"?
Vnk nekad neesmu gājis cauri šim procesam.
Paldies.
 

1. Oktobris 2023

burvīga rudens diena, +23, saule ripo pa zemes virsu @ 22:12

[info]jojo:

Bijām uz šīs sezonas pirmo brokastu koncertu. aizbraucām par agru, tāpēc sākām ar klejojumu pa vēl tukšo pilsētas centru, turpinājām ar brokstīm Bozāra kafejnīcā. nebijām tā plānojuši, bet sanāca lieliski. Spēlēja spāņu grupa Anacronia, koncerts saucās Haidns šķirbās. Programmas iedesmas avots - Baha-Ābela muzikālā sabiedrība (dibināta 1765 gadā, kad Karls Fridrihs Ābels un Johans Kristians Bahs atkal satikās Londonā). Programma viegla, gaiša, izklaidējoša un pilna ar muzikālu dauzīšanos. Baroka beigas īsi pirms klasicisma sākuma, galantais baroks. visiem, Mazuli ieskaitot, patika. Programma komentāros.

no citām lietām, pasūtīju T jaunu džemperi un divus kreklus, saplīsa gludeklis, mazuli vakar pieķērām istabā pīpējam, liela drāma un tā un tā. vakardiena bija relatīvi kreņķīga, šodiena - jauka. viss kā dzīvē.
 

(bez virsraksta) @ 21:21

[info]f:
izrādās, megana mārkla filmējās arī fringe, un pat vairāk, nekā vienā sērijā.
 

(bez virsraksta) @ 13:06

[info]krii:
Vakar no rīta uzkrāsoju lūpas ar Maybelline New York noturīgo lūpukrāsu.

Pēc tam ēdu, dzēru, bučoju uz vaiga piecpadsmit cilvēkus, atkal ēdu, dzēru, vakarā gāju dušā, seju slaucīju dvielī. Šorīt, kafiju padzērusi, ieskatījos spogulī. Lūpukrāsai spīduma nav, bet matētajam pigmentam pat kontūras nav izplūdušas.

Ja pirmdien gribēšu citu toni, ņemšu šito nost ar terpentīnu vai acetonu.

Vārdu sakot - iesaku.
 

kārtējais piedāvājums e-pastā... @ 12:15

[info]ravejsledzejs:
DO YOU WANT TO BE RICH AND FAMOUS? JOIN THE GREAT ILLUMINATI ORDER OF RICHES, POWER/FAME NOW AND ACHIEVE ALL YOUR DREAMS?
 

30. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 14:21

[info]watt:
Pārdomāju kā "duckface" fenomens ir saistīts ar to cik ļoti ir kļuvis populārs pīlings
 

(bez virsraksta) @ 22:08

[info]shelly:
Uzrakstīju sarakstu ar četriem punktiem "lietas, kas man jāatrod": Dostojevska "Noziegums un sods" no bibliotēkas, Lauvas siltās jakas, mani lakati un šalles, kā arī selfiju stiks.
Meklējot pakoju miskastes maisos un metu ārā visādas grabažas un domāju, ka bāzt cilvēkam acīs "tev jau nav draugu!" ir apmēram pats, kas pārmest kādam to, ka viņš ir neprecējies un/vai bez bērniem. Vienkārši stulbi un infantili.
Vismaz izmetu kādu kubikmetru visādas drazas. Un atradu jakas un lakatus.
 

(bez virsraksta) @ 15:05

[info]snorke:
esmu loti laimiga, ir saulaina sestdiena, esmu kopa ar Resniti

un Wetzels ir publiccets

ta ir pasaulee slavenaakaa un citetakaa ezeru gramata, ko tagad pec 20 g izlema izdot 4th edition - bet soreiz (jo taa gramata ir sena, no 80.ajiem) katru nodalu uz-par-rakstija "autoritate"

un guess what

man ir nodala tai gramataa

vesturisks skaists un svarigs darbs, par to es tiesam varu teikt I am honored to

man NEKAD NEKAD nebutu ienacis praataa, ka ar mani notiks sis
bet ka es rakstiju, bija kovids, protams un es savaa mitrajaa vecajaa namina raku un raku, diezgan mocijos, jo pameginiet uzrakstit wetzelim nodalu, ka udens ir svarigs, saglabajot wetzelja spiritu (tads bija noradijums), bet paarakstot to, kas novecojis (un novecojis bija diezgan)

DOI: 10.1016/C2019-0-04412-3

https://www.sciencedirect.com/book/9780128227015/wetzels-limnology?via=ihub=
 

Rīgas Nesatiksme @ 09:55

[info]zvirbuleens:
Esmu dzirdējis, ka Rīgā ir uzlabota sabiedriskā transporta informācijas sistēma un tagad tiešsaistē varot skatīt transportlīdzekļu faktisko atrašanās vietu. Kur to var skatīt, pagaidām nezinu, toties pašos transportlīdzekļos to var skatīt pilnīgi pa visiem logiem. Displeju ekrānos tikmēr var iepazīt arvien jaunus neredzētus Firefox paziņojumus, piemēram, šobrīd Your Computer Clock is Wrong.
 

29. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Uzrakstīju. Pēc pāris dienām jāpārlasa un jāpārbauda gramatika.
 

(bez virsraksta) @ 19:40

[info]ravejsledzejs:
šodien TV teica, ka Miķeļdienā neko no meža nedrīkst nest mājās. MUĻĶĪBAS!!! vajag nest mājās! nu tak, ja Miķeļdienā no meza ko mājās pārnes, tad peļuki mājās nāk. un tad nākamais, kas jādara, ir: Zaļaja ceturtdienā arī ko no meža uz mājām jaatnes. jo, ja Zaļajā ceturtdienā no meža ko atnesīs, tad čūskas uz mājām nāks. padomājiet ar galvu! vispierms Miķeļdiena, tad Zaļā ceturtdiena. un tad mājās ir vesela barības ķēde. tāda bioloģiskā daudzveidība. visiem kaut cik zaļi domājošiem sajās dienās, kas jāstiepj mājās. par daudzveidību jārūpējas! un nahuj tos zaļos tuksnešus aka angļu mauriņus! biodaudzveidība un rūpes par dabu! fiksi kaut ko no meža uz mājām atstiet!
 

(bez virsraksta) @ 16:23

[info]virginia_rabbit:
es šonedēļ dzīvoju Sissi the Queen kvartālā. un saprotu, ka līdz šim esmu ēdusi tikai zaļas un skābas vīnogas

 

: vakar @ 14:14

[info]f:
37, draugi. holy mother of gods. gluži tāpat kā miljoniem sieviešu pirms manis, arī es nopūšos: "vot bi šo prātu gadus 20 atpakaļ, huh?" vēsture atkārtojas, indeed. 
un tomēr. galvenais, ziniet, ko - neattapties uz mirstamās gultas ar nožēlu kaudzi.

citreiz es skatos uz cilvēkiem un domāju - oij, kā tu šito nožēlosi, kad tuvosies noslēgumam! 
un citreiz es skatos uz sevi un pamudinu kaut ko darīt vai nedarīt, jo zinu, ka nožēlošu. 
nejau vienmēr sanāk viss tik forši, bet šis ir ļoti labs filtrs. 

tosts - par labiem filtriem!
 

(bez virsraksta) @ 08:26

[info]ravejsledzejs:
õ! izrādās ir tāds nacionālais siltuma rekords... nemaz nezināju.
 

28. Septembris 2023

Romas impērija @ 22:44

(bez virsraksta) @ 21:22

[info]jojo:
vakardiena bija smukumam, šodiena - darbam.
atnācu mājās, pabaroju kaķi, pārģērbos, uztaisīju vakariņas divreiz, sakārtoju virtuvi, izliku ārā miskasti, palaidu trauku mašīnu, iegāzos krēslā un domāju, ka jāiet mazgāties -
 

27. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
redzēju pilnu varavīksni naktī. mēģināju nobildēt, bet nekas prātīgs nesanāca.
 

Vai ne? @ 23:40

[info]prtg:
Cik nepatīkami ir no malas skatīties uz cita gļēvu būšanu atkarībā, tik nav iespējams nedomāt kā piepildīt savējo, kad pienāk tai ieprogrammētais laiks.
 

: šodiena @ 22:06

[info]f:
pilnīgs haoss. viss ne pēc plāna!
 

Улитка на лезвии @ 20:58

[info]ravejsledzejs:
На голове у всех улиток
На тонких щупальцах глаза.
А внизу, совсем уж снизу,
Есть большая железа.

Она слизь всё выделяет,
Ей поверхность выстилает.
А по коврику из слизи
Улитке хорошо скользить,
Острым камешкам и веткам
Тело ей не повредить.

Даже лезвие не страшно.
Она не по нему ползёт.
Выделяет не напрасно
Густой слой слизи: по нему идёт!

(c) Евгений Шиков.
 

tāda nedēļa - Nevermind @ 18:35

[info]jojo:

pēdējais mācību pasākums piektien, rīt brīvā diena, sākšu mēzt darba Augeja staļļus, bet vakar, vakar biju Nevermind koncertā, Protestantu kapelā - klavesīns, baroka flauta, baroka vijole, viole de gambe (čella (vec)māmiņa, gan jau, ka cibiņi ar muzikālu izglītību ierakstīs pareizo nosaukumu).

Lielāko daļu programmas gabalu sarakstījusi sieviete, komponiste Elizabete Žakete de la Gerre (Elisabeth Jacquet de la Guerre) (1665-1729), Parīzes ērģelnieka un savā laikā zināma un ievērojama mūzikas pedagoga meita, kuru "atklāja" Luis XIV, Saules karalis. Piecgadīgā skuķēna klavesīna spēle acīmredzot karali bija aizkustinājusi un ieinteresējusi, un viņš apņēmās atbalstīt viņas muzikālo izglītību. pusaudža gados Līželi Žaketi de la Gerri uzņēma galmā un viņas tālāko izglītību pārraudzīja karaļa mīļākā, Montespaņas marķīze, un tā viņa kļuva par sava laika slavenāko komponisti un klavesīna mūzikas izpildītāju. viņu visvairāk slavē par viņas izcilajām improvizācijām un par mūzikas un formātu daudzveidību (opera (tiesa, pārlieku moderna tā laika franču gaumei), balets, sonātes, kantātes).
Vakardienas programmā bija galvenokārt viņas sonātes komponētas laika posmā no 1695 līdz 1707.gadam. viņa bija viena no pirmajiem Francijā, kura komponēja šajā formātā. mums ar T ļoti, ļoti patika. tas bija labs un gaišs garas un grūtas darbadienas noslēgums. Mazulis palika sēžam uz rezervistu soliņa, bet tas ir stāsts citai reizei.
 

(bez virsraksta) @ 00:07

[info]maga:
Esmu ļoti sagurusi. Un absurdi, ka pat tik vēlos vakaros labākais, kas man šķiet, ar ko varētu nodarboties, ir strādāt. Vai vienīgais, ko zinu. Droši atbildēju asv e-pastiem, viņiem tāpat ir diena, lv saņēmos ielikt draftos, lai rīt nosūtītu. Es it kā gribētu būt tā beibe, kas brauc ceļojumos uz Bali un atrod laiku sporta treniņiem, smūtijiem, pusdienu iepriekšsagatavošanai un perfekti izgludinātām drēbēm, bet kāpēc vienmēr ir tā, ka esmu pārgurusi, pajukusi, steigā saģērbusies un vienīgais, kam varu saņemties vakaros ir tupa skatīties seriālus vai - turpināt strādāt. Šogad man ir bijis atvaļinājusm 1,5 nedēļas, pagājušogad 2 nedēļas, aizpagājušo laikam viena. Vai tas varētu būt iemesls?
 

26. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 18:12

[info]krii:
Laiku pa laikam Eiropas labējie pavicina lozungus: kristietība - mūsu tradicionālā vērtība, solidaritātes pamats, iespēja pretstāvēt vaislīgajam un stabilajam islāmam!
Bet ne jau tad, kad pasaulē pirmo kristīgo zemi saplosa mūsu pašu NATO islāmticīgie partneri.

(Protams, paši vainīgi, ka savulaik slēdza vienošanos ar krieviem. Jo negribēja būt vienā klubiņā ar turkiem. Jo ... atkal kaut kādas tradīcijas, vēsturiskās pārestības utt.)
 

(bez virsraksta) @ 17:13

[info]f:
visi prasa, cik temperatūra, kad otprisks slimo.
taisnību sakot, īsti nesaprotu, kāda starpība, ko tas maina.
es pat nemēru vairs.
 

(bez virsraksta) @ 13:47

[info]shelly:
No Ojāra Vācieša atmiņām:
“Reiz Vidzemes autobusā viņam blakus sēdējusi lauku sieva un viņu pētījusi. Beidzot neiztur un saka: “Jaunais cilvēk, jūs gan izskatieties dikti līdzīgs Ojāram Vācietim!” Es no sirds atbildu: “Tiešām, daudzi man tā saka…” Tante atviegloti nopūtās: “Labi gan, mīļais, ka jūs tas neesat, nav jau ar nekāda prieka būt…”
http://amigos.lv/ru/blogs?id=423374
 

25. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 22:56

[info]krii:
Dārgie, kur jūs pasūtāt savus superīgākos sāļos kliņģerus? Rīgā. Centrā vai Āgenskalnā.
 

(bez virsraksta) @ 21:03

[info]f:
mājās vienam temperatūra, un tā neesmu ne es, ne četrkājainis.
kā teiktu misters benets: "viņš ķer to temperatūru galīgi bez apdoma."
 

(bez virsraksta) @ 18:44

[info]teja:
nedrīkst vairs nevienu sekundi tērēt nevaļai
 

(bez virsraksta) @ 16:08

[info]teja:
par savu dzīves moto es izvēlos "Lēnāk, tuvāk, vājāk un vēl dziļāk sviestā"
 

(bez virsraksta) @ 08:31

[info]au:
latīņamerikā ir tieši tāds mikslis, kādu es gaidīju. es nemāku to aprakstīt. tas ir lielums, skaļums, prieks. nezinu. bet ir.
 

(bez virsraksta) @ 14:46

[info]virginia_rabbit:
Simons zinot 3 Valdemārus. "vienu, kurš ir uz šīs (Valdemāra) ielas, vienu no 1.B un vienu cetrgadnieku"
 

(bez virsraksta) @ 14:33

[info]shelly:
Šodien adresēju Gizmo diezgan garu runu, kurā apspriedu mūsu attiecību paradoksalitāti. Es teicu apmēram tā: "Cienījamais kaķi! Kā tas nākas, ka mana drausmīgā reputācija ir izplatījusies tuvu un tālu, tikai tu par to nekā nezini? Tu nezini, ka esmu ļauna, cietsirdīga, sadistiska, nodevīga, melīga briesmone? Cik bīstama un nekrietna es esmu? Cik garīgi nelīdzsvarota? Noteikti bija vēl kaut kas, ko es aizmirsu. Jo ja tu to visu zinātu, tu manas pavēles izpildītu drusku ātrāk. Vai, pareizāk sakot, tu vispār izpildītu vismaz kādas manas pavēles, teiksim, atbrīvotu manu krēslu."
Bet viņš par to nekā nezin, lai gan dzīvo ar mani dienu un nakti gadiem ilgi.
 

: dzimšanas diena @ 13:54

[info]f:

tīri tā, informācijai, - tā kā es tam ļoti pievēršu uzmanību, tad varu ziņot, ka nu jau ir daudzi, daudzi gadi pagājuši kopš laika, kad 28. septembrī būtu bijuši 23 grādi pēc celsija.
es zinu, jo es visu laiku ceru, ka būs. 
bet nav.
šogad gan būs, bet iekrīt ceturtdienā, kas tieši ir klātienes diena birojā. tas gan nav slikti per se, bet es būšu ar divām somām, tā ka īsti pēc tam kaut kur blandīties nav tik piesaistoši. labāk būtu bijis vismaz piektdienā vai sestdienā un ar tiem pašiem 23 grādiem pēc celsija. bet mēs ņemsim to, ko visums dod, un ar to arī sevi apsveiksim.
 

balts krekls, gaišās džinsenes, debesmannā mētelīts, rozā kedas, +23, dienas garums 12:01 @ 07:02

[info]jojo:
Tags:

koledžas nedēļa. būtu bijis labi, ja būtu paguvusi galdu nokopt, bet nesanāca, palika daudzas nepadarīto darbu astes, kuras vilksies līdzi kā snipīgie snāpšļi. jāpieraksta, lai nākamnedēļ zinātu, kur sākt.

šodien pusdienaslaikā jānesās uz otru pilsētas galu, lai noķertu dienas otro pusi, kaut kur pie Botāniskā dārza. latviešu valodā nevaru atrast vārdu, kurš raksturotu nepatikas sajaukumu ar vieglu riebumu. orientēšanās lielpilsētā nav mana mīļākā nodarbe, ūbera lietošanu neesmu apguvusi un taksīšu pieturas tuvumā nav. vai nu jādrukā karte un jābrauc ar sabiedrisko, vai steigšus jāapgūst ūbera lietošanas pamati un jāpaņem ūberis. klapatas, klapatas.

labā ziņa, ka turpat blakus ir līguma partneris, kuru mēģinu sadzīt rokā jau trīs nedēļas.
 

(bez virsraksta) @ 07:30

[info]shelly:
Saksa video par dzimuma maiņas ļaunumu beidzot nonācis īstajā vietā - "Latvija Pirmajā vietā" Youtube kontā.
 

24. Septembris 2023

(bez virsraksta) @ 23:16

[info]virginia_rabbit:
man jūs pietrūkstat, aitas

 

Nepabeigtā dienasgrāmata