Nepabeigtā dienasgrāmata


10. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 00:37

[info]wowow:

Zūma iedzeršanas ir tikai bišķin sliktākas par IRL iedzeršanām. Nu vismaz šobrīd tā šķiet.
 

9. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 22:12

[info]ripp:
pēdējās diennakts laikā domāju par subjektīvo situācijas grūtumu. katram savējo.
sakiet, noteikti taču ir "jauni neprecēti", kam šāda dzīve (arī pēc vairākām nedēļām) patīk tīri labi?
skaidrs, ka ir daudz tādu, kam psiholoģiski ir ļoti grūti. ir apgrieztas mūsu brīvības, pārkāptas mūsu robežas un tas var būt ļoti grūti. gan tādam, kas ir viens pats vai divatā ar partneri, gan arī tādam, kam prasīgs darbs vai mācības un vēl čupa ar bērniem.
nevar samērīt psiholoģisko grūtumu, tādēļ nedrīkstētu teikt, ka tam ir vieglāk nekā šim.
un tomēr. nevilšus sāku aizdomāties. varbūt man kā pēdējā gada studentam un divu ne tik lielu bērnu mātei, tomēr ir vieglāk?
nu tas ir, jā, slodze man ir diezgan liela (ne tik sen biju spiesta evakuēties uz nakti, jo no apstākļu maiņas totāli gāja ciet), domāju, kopumā, fiziskā slodze varētu būt lielāka, nekā tādam "jaunam/neprecētam". taču psiholoģiski?
man reāli nav laika ciest psiholoģiski. man jādara, kas jādara lai kkā tiktu uz priekšu, jo alternatīvas neiepriecina it nemaz. alternatīvas nešķiet pieņemamas. tādēļ ir jākuļas. tāpat ir jārūpējas par sevi - gana jāguļ un sevi ik pa brīdim jāiepriecina (katru dienu, ne retāk un ne biežāk), citādi no pārslodzes iet ciet širmis. bet, kamēr es samērīgi guļu un periodiski sevi iepriecinu, tikmēr - es pārāk neciešu. pasmagi strādāju, bet garīgu moku īpaši nav. situācijai esmu pielāgojusies, pieradusi, tikties ar cilvēkiem vairs diezko nevelk, jūtos ērti gan ar sevi, gan vīru, gan bērniem (tas, protams, neizslēdz to, ka visi trīs (arī es) mani periodiski izbesī un izved).
ja bišķi nenomāktu ekonomiskās lejupslīdes perspektīva, visār varētu teikt, ka dzīvoju bez raizēm.
es esmu viena tāda?
sakiet, kā ir jums?
 

(bez virsraksta) @ 20:50

[info]snorke:
3 dienas bija zem 4 K, sodien atkal virs 4K, precizak 4200
nu ar navem arii tada randoma mainiba no 500+600+, neteiksim ka kads izteikts progress dajebkaadaa no virzieniem

let`s embrace the future, jutos pilniba ekipeta, mans noslepums:

katru dienu 1-2 videomitini, juutos izsmelta un piepilditaa, pedejie mitini pilnigi parsteidza - man ir tik gudri kolegi un tik gudri draugi, vini ir tik gudri un tik labi cilveki, es pilnigi nespeju noticet - es nezinu, kaa es esmu to nopelnijusi, paldies paldies paldies (kur vini bija kad man bija 3 gadi un 13 gadi, a ? es dzivoju nezinjaa, ka saruna ar cilvecisku butni vispar ir iespejama)

man ir nofokusejusies 2 lieli raksti - katram vajadzigs 1 menesis labam draftam, vismaz 2-3 nedelas, abi ir virs manam speejaam, bet kurs raksts nav bijis virs manaam spejaam

es tiesam gribu tos 2 menesus tiem 2 rakstiem, iespejams, ka tas ir vienigais, ko es gribu - es nezinu, vai varu, bet man ir idejas, man ir struktura, man ir ko-autori, tam visam vajag netraucetu laiku

karantina, te es esmu, man vajag 4 nedeljas vismaz
 

logi @ 20:45

[info]jojo:

es esmu mājsaimniecības varone!
1) abas ar A izrevidējām viņas mīksto mantu kasti, pusi mantu sapakojām izmešanai (ne glābjamas, ne atdodamas, traģiskas) un, kas jauki, mazums pats tur visu ko šķiroja;
2) izmazgāju 2 stāva aizkarus;
3) nomazgāju visus otrā stāva logus;
4) sašuvu mazumam biezos aizkarus (tas ir, aizkari jau bija sašūti, vajadzēja tikai nogriezt pareizā garumā un atšūt, bet tas ar rociņām, rociņām).

un tagad man sāp kājas. kājas, karl! muguru es vēl saprastu, bet kājas!

gan jau tikšu arī līdz dzīvojamās istabas logiem. ja ne šogad, tad nākamgad.
 

(bez virsraksta) @ 20:56

[info]missalise:
Man ļoti patīk tā covid māksla - kur cilvēki mēģina ar mājās esošajiem līdzekļiem attēlot slavenus mākslas darbus. Mana favorīte ir šī te -

 

(bez virsraksta) @ 19:50

[info]snorke:
man bija tik labi 2 zoom miitini, esmu loti laimiga (darbs-raksts-kas-atklaja-jaunus-aspektus un draugi-kas-karantinaa-klust-aizvien-tuvaki)
 

Ingmārs darbā no mājām @ 20:32

(bez virsraksta) @ 20:05

[info]asiize:
Baigi patīk piķēt. Vecums.
 

(bez virsraksta) @ 14:32

[info]virginia_rabbit:
Reinis sācis dzirdēt čipšus pakās
 

(bez virsraksta) @ 13:55

[info]au:
kad izsludināja ārkārtni līdz 12.maijam, mana pirmā doma - ak, nē, kāpēc uz tik īsu laiku!
laikam tas parāda, ka man te - laukos - labi iet. būtu Rīgā, domāju, ka juktu prātā, gribētos cilvēkus un bārus, bet laukos? te jau tāpat ir cits temps. labi, ka mani darbi ir iepauzējušies, varu atmest visām ambīcijām ar roku un dienas pavadīt šmorējot, mazgājot vai dodoties pastaigās.

(un bērni ir sajūsmā par kurināšanu)
 

(bez virsraksta) @ 11:38

[info]watt:
Berlīnē ir ļoti silts, un visiem ir grūti nosēdēt mājās. Infekciju līkne paleksies - bet ar novirzi par apmēram 10 dienām. Skat, Bojo, 10 dienas tupēja mājās, kamēr saprata ka nu ir sūdi un ielikās ICU (Intensive Care).

Šeit, man liekas, neviens testēties neskrien, un pie oficiālās statistikas gan jau tiek pieskaitīts tad, kad ieveļas slimnīcā ar smagiem simptomiem, un dabū testu un diagnozi.

Viens faktors kas varbūt Vācijā samazina vīrusa izplatīšanos, ir ka šeit viss ir svētdienās slēgts - cilvēkie neiet burzīties pa visādiem iepirkšanās centriem. (Restorāni, krogi, klubi - tas gan ir [bija] vaļā.) Tad vienu brīdi bija runas ka atļaus veikaliem svētdienās strādāt - es īsti nesapratu ar ko tas beidzās - bet ceru ka, neatļāva strādāt. Jo fakts ir tāds, ka cilvēki testēties iet tikai kad simptomi ir nopietni, bet infekciozi ir visu laiku (un daudzi ir un būs slimi, bet asimptomātiski).

The Daily Show nodemonstrēja tādu kolāžu kā ziņu cilvēki ASV vīrusu nolika par "just a flu", un "just common cold" - tagad kad tuvu 2000 cilvēki dienā mirst, biški citu dziesmiņu sāk dziedāt. Ar koferīšiem skraida un aizsargmasku sūtījumus āzijas lidostās skaidrā naudā pārpērk. (Es nebrīnītos ja tās kravas drīz sāks vīri ar stobriem sargāt, lai citi vīri ar koferīšiem netuvojas.)

***

Kad viss šis būs aiz muguras, es domāju Ķīnai būs diezgan smagi jautājumi jāatbild: kāpēc būtu jāēd sikspārņi un pangolin. Kāpēc būtu pangolin jāķer un jātirgo, ja tie jau tā ir aizsargājama suga? Kāpēc Ķīna savus ārstus, kas slimību jau no paša sākuma sauca par SARS2 policejiski sodīja? (Interesanti gan, ka Ķīna pēc tam saņēmās un visai ātri reaģēja, tik ātri ka rietumi par nesamērīgu reakciju sāka apsaukāties. Bet paši rietumi to laiku tik urbināja degunu un sēdēja dziļā denial.)

Tas, kā Ķīna rīkojās ar ārstiem pašā sākumā, es domāju CCP varētu diezgan smagi atsaukties.
 

(bez virsraksta) @ 12:58

[info]prtg:
klabietis
 

(bez virsraksta) @ 10:59

(bez virsraksta) @ 09:29

[info]maigs:
lielākās pārmaiņas ar jauno darbu ir tas, ka ir vieta dziļai un nesteidzinātai domāšanai. nu ar jauno režīmu tas sasniedz īpašus apmērus un beidzot (!) pēc 8 mēnešiem es sāku aprast ar šo space for thought kā pamatvajadzību veselīgiem rezultātiem ar tālejošām pozitīvām sekām. es jūtos brīva patērēt nesteidzīgai domāšanai tik daudz laika, cik tam ir vajadzīgs. un ja neizdomāju šodien vai rīt vai parīt, nav steigas, izdomāšu vēlāk.

šajā jaunajā augsnē sanāk daudz "filozofēt" un pēdējā laikā es domāju par diviem jēdzieniem "vergu mentalitāte" un "pacietība". Es pārāk negribu te izplūst garās filozofiskās apcerēs, bet manuprāt pārāk daudz cilvēki uzvedās itkā vergu mentalitāte ir (nejaušu) apstākļu sakritība, kurā tu esi ieslodzīts ne savas vainas dēļ. Tie neredz, ka ir tieši tur, kur viņi ir savas (neapzinātas) uzvedības vai darbību rezultātā. (es negribu vispārināt un tas neattiecas uz visiem. punkts)

pacietība, savukārt, latviešu kultūrā, manuprāt, ir absolūti pārprasts un nepareizi lietots jēdziens (bet varbūt es to esmu nepareizi savā sistēmā ietulkojusi un te kaut ko muldu, labojiet, ja es kļūdos). pacietību implicē kā aktīvu momentānas gribēšanas apspiešanu ilgā laika termiņā, to īpaši borē bērniem: pacieties, tad dabūsi stilā. tas ierosina tādu kā aktīvu gatavības un trauksmes, uzbudinājuma stāvokli: vēlnē, velnē, bet drīz, jā drīz, bļe, jābūt pacietīgam, vēl bišķiņ un tad būs. nu jūs padomājiet par orgasmiem - tie kuri baigi grib un kaut ko sev galvā mermelē un baigi aktīvi par to domā: vēl nē, vēl nē, jā tulīt, vēļ bišķiņ, ai, bļa, nesanāca.. šitā nekur nenonāk. es vispār nemaz nesākšu par sieviešu dzīvesstila žurnāliem, kur vārdu pacietība tik bieži nācās lasīt, kad dzīvoju lv vidē: esi pacietīga, īstais vīrietis lalala stilā, vispār nepareizi tulkotā pacietība, šķiet, ir latviešu sieviešu kredo, kas diemžēl velk aiz sevis sūdīgu karmas asti.

manuprāt pacietības esence ir daudz vienkāršāka un neietver apspiestas sajūtas, aktīvu uzbudinājuma stāvokli. ja kaut ko tagad nevar dabūt, ko gribētos, atslābsti. atslābt vispār būtu aktivitāte uz ko cilvēki daudz vairāk būtu jāmudina nekā "esi pacietīgs". atbrīvo saspringo smadzeni, iztaisno krunku pierē, atlaid savilktos plecus, atspiedies pret atzveltni, palūkojies uz griestiem, ieelpo un izelpo. atslābsti vēro un rīkojies īstajā mirklī, atnāks ja būs lemts, un ja nav lemts, značit būs kaut kas cits.
 

(bez virsraksta) @ 10:54

[info]chimera:
indijas vēstniecība katru apdeitu tautiešiem noslēdz ar padomu piekopt jogu un aizjūrvēdu imunitātes stiprināšanai un stresa mazināšanai. jogu internetos ir sācis pasniegt arī indijas premjerministrs modi

https://economictimes.indiatimes.com/magazines/panache/now-you-can-practise-yoga-with-modi-during-lockdown-pm-shares-fitness-routine-on-twitter/articleshow/74882513.cms
 

(bez virsraksta) @ 10:41

[info]prtg:
The National Zeitgeist
 

ļoti pravietiski (it was) @ 10:19

[info]prtg:
Sippin' on straight chlorine, let the vibes slide over me
This beat is a chemical, beat is a chemical
When I leave don't save my seat, I'll be back when it's all complete
The moment is medical, moment is medical

/Twenty One Pilots
 

(bez virsraksta) @ 09:53

[info]f:
tagad arī man sanāk "darbs saistīts ar mākslas pasauli", hehe, bet, jā, ne gluži, vērtēju faktorus, kas apdraud mākslas darboņu veselību un dzīvību, un interesanti, ka mans priekšgājējs uzskatījis līmi par pieminēšanas vērtu, bet psihosociālos un psihoemocionālos riskus nav atzinis, kas ir gluži saprotami, jo ārēji taču ir tā šķietamība, ka "jūs taču radāt skaistumu, kādas jums vispār var būt problēmas?". a tie izrādās visstresainākie cilvēki. tagad tik jāizdomā, ko tādu rekomendēt. "neņemt darbu uz mājām" laikam nederēs.
 

filma @ 08:38

[info]arkls, posting in [info]pajautaa:
Apmēram pirms desmit gadiem bija filma, kuras daļa filmēta Gulbenes stacijā, bet noteikti bija pilns vagons ar grūtniecēm. Kas šī par filmu?
 

23.diena, Zaļā ceturtdiena - frumpy and grumpy is new me! @ 07:15

[info]jojo:
Tags:

varētu padomāt, ka tāpat nav gana slikti, šitas piespiedu ieslodzījums mani tuklina. nē, nu, tuklina tuvums ledusskapim un visērtākais/ātrākais stresa pārvaldības veids - ogļhidrāti. un, droši vien, arī 5. gadu desmits. frumpy is new me -
mīļais draudziņš ir konkrēts iedvesmas avots, no rītiem vingro, vakaros skrien, dzied korī, vāra zupas un kaligrafē uz nebēdu. pear pressure nav izgudrots, reāls faktors. es tikmēr jau trešo nedēļu (23.dienu) taisos mazgāt logus. jebkuru vēlmi rosīties var nogalināt mazliet pagaidot - pāriet!
mīļums T. sastiepis muguru, atteicās dzert zāles ... un sastiepa vēlreiz muguru, guļ gultā un toš. mazumiņš vakar internetā sastrīdējies ar tautu par k-popu. tauta internetā viņu nosaukusi par basic. mazums bija sašutis, ka nosaukuši par basic, jo viņai patīkot BTS, bet tajā pašā laikā teikuši, ka BTS pašiem esot patikusi kopš 2014, vai viņi paši nesaprotot, ka tas nozīmējot, ka šie esot basic kopš 2014. runājāmies gari un plaši, ko citreiz varētu darīt savādāk, ja jūt, ka viņam uzbrūk. frumpy or not, bet mums abiem ir sanācis jauks cilvēks, par ko šodien esmu pateicīga. un par piecām brīvām dienām! un pavasari. pavasaris ir burvīgs, ābeles un plūmes zied, satiksmes tikpat kā nav un gaiss smaržo. ielās var elpot.

par vīrusu runājot, BE skaitļi turas stabili, bet vēl joprojām mērāmi tūkstošos. IT un ES priecē.
 

8. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 23:17

[info]basta:
'Otrdien, 22. augustā, Ministru kabinets atbalstīja Tieslietu ministrijas izstrādāto likumprojektu “Sejas aizsegšanas ierobežojuma likums”, kura mērķis ir nodrošināt vienotas un harmoniskas sabiedrības pastāvēšanu, latviskās un eiropeiskās kultūrtelpas aizsardzību, kā arī atvērtu savstarpējo sabiedrības locekļu saziņu un kopā dzīvošanu, sekmējot sabiedrības drošību kopumā. Par likumprojekta tālāku virzību lems Saeima.'


https://en.wikipedia.org/wiki/Anti-mask_law
 

help needed @ 22:55

[info]ripp:
palīdziet, lūdzu, iztulkot šos divus. nenāk prātā, kā ir labāk:

Feeling “on guard”

an exaggerated startle response
 

(bez virsraksta) @ 21:56

[info]simamura:
nopietni jāpārskata sava valoda. Tā dirsīgi izvairīgā aizplīvurotība rakstos. Ar domas nevienkāršumu tam nav nekāda sakara. Var būt tiešs, bet netriviāls.
 

Kaut nedaudz aizsardzības jomā jāspēj līdzināties somiem @ 20:16

[info]artis:
Finland [Naf-nafs], ‘Prepper Nation of the Nordics,’ Isn’t Worried About Masks


“We [Sweden] expected with the free market we would always be able to purchase what we needed,” Mr. Melander [Nuf-nufs] said by phone.

“It’s not really a great plan,” Mr. Melander noted. “It’s like saying: ‘I don’t have to have a fire extinguisher. I can run out and buy a fire extinguisher when the fire starts.’ It shows that this free market is only free when everything is fine.”... tālāk ... )
 

Chinese soldiers train for epidemic in Bavaria (2019) @ 20:08

[info]artis:
This is a first: Soldiers with China's People's Liberation Army are training alongside Bundeswehr soldiers in the Bavarian town of Feldkirchen. Medical orderlies are participating in an exercise called Combined Aid 2019.

https://www.dw.com/en/chinese-soldiers-train-for-epidemic-in-bavaria/g-49505957
 

CCP/PLAs penetration of Europe @ 20:05

The Great Leveler @ 19:48

[info]artis:
Universal Basic Poverty
 

(bez virsraksta) @ 19:58

[info]aizliegts_v:
Es ar nenoturējos un pameklēju sevi periodika.lv. Atradu veselus 11 rakstus, trīs no tiem lēmumi par vēlēšanu komisijām, 1989. un 1990. gados, jau biju aizmirsis. Vairāki saistīti ar darbošanos pagastā un datorzinību mācīšanu vietējā skolā deviņdesmito beigās. Pāris padomju laika rakstos esmu pieminēts starp citiem čaklajiem komunisma cēlājiem :) Un vēl, kaut kādā ekonomikas konkursā esmu piedalījies, diemžēl neuzvarēju :(
 

War in the next 30 years @ 18:34

[info]artis:
Ret. US Navy Capt James Fanell, former director of intelligence for @USPacificFleet:

China’s Navy Will Be Double the Size of U.S. Navy by 2030

https://youtu.be/sMyoCIAO9YQ
 

(bez virsraksta) @ 17:04

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: distracted y'know
Mūzika: The Chemical Brothers - Another World
Tags: ,

netālu te ir lokālais mežs. kurā, as far as I'm concerned, uz viena stūra soliņa jau vairāk kā diennakti sēž čuvaks un kūpina cigāru blakus veļikam.

protams, pastāv iespēja, ka viņš laikā starp vakardienas apmēram pustrijiem dienā un šodienas diviem tur nebija, bet man nav nekādu pierādījumu tam.
 

(bez virsraksta) @ 15:44

[info]basta:
Pēc divām stundām bija uz Alžīriju jālido.
 

(bez virsraksta) @ 16:36

[info]snorke:
pabeidzu, nosutiju !

tads mazins raksts prasa tik daudz pulju, pie tam FOKUSETU pulju
 

(bez virsraksta) @ 10:14

22,diena, pēdējā pirms Lieldienu darba diena @ 09:32

[info]jojo:
gaidu brīvdienas.

vakardienas prieciņš - biju pastaigāties ar mīļo draudziņu un nostaigājām ap astoņiem kilometriem. varbūt deviņiem.

šodien jāiebrauc darbā - kas ir labi. pārmaiņas bildē.
 

(bez virsraksta) @ 10:34

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

Darbs saucas pūķītis iet prom no savas mammītes )

bet tad, kad pūķītim pienāk laiks un Ingm atnāk pakaļ, lai kaut uz stundu aizvestu viņu no mammītes, pūķītis spiedz, kliedz, sper ar kājām un neiet ārā ne pa kam.
 

(bez virsraksta) @ 08:52

[info]watt:
Parādās balsis, kas saka ka karantīna/lockdown ir ekonomikai vairāk ļaunu daroša nekā pandēmija pati. (Michael Burry, MD, zināms no The Big Short). Tas ir, idejas ka varbūt Zviedrijai taisnība.

Es uz šito īsti neparakstos. Lockdown idea ir "flatten the curve" - samazināt, saplacināt infekcijas līkni, tā lai ražotāji paspēj piegādāt pietiekami daudz respiratoru, sejas masku, dezinfekcijas līdzekļu, visādu PPE (Personal Protective Equipment), ventilatorus un slimības gultas, pirms ļaut epidēmijai izvērsties masās. Saražot tās zāles, kuras it kā palīdzot - pirms ļaut visiem saslimt. Varbūt var paspēt vakcīnu uzražot pirms iet vaļā tā pa īstam.

Ar dezinfekcijas līdzekļiem ASV ir interesanti, viņiem parasti ir viens mega monster ražotājs, Purell, piemēram, kurš apgādā visu valsti, un daži sīkaļas, kas it kā skaitās konkurenti, bet ražošanas kapacitāti kāpināt nespētu pat ja gribētu.
Ar 3M ir jocīgi - visa ražošana hz kur. Ķīnā un āzijā cilvēki reāli var saģērbties kosmosa tērpos un izolēties, bet Eiropa un ASV apdiršas, jo no ražošanas kapacitātes čušs. Piemēram Vācijā ir kaut kādi pāris mazi ražotāji kas it kā augsti kvalitatīvas maskas ražo priekš slimīcām, bet sacensties as Ķīnas rūpnīcām nekādi nevar. Un ja Ķīna nepiegādā, Vācija sūkā ķepu.

***

Par izolāciju es domāju šādi: aizliegt pārvietošanās brīvību (= cilvēkiem iziet no mājas) nevar. Bet varētu uztaisīt tā, ka cilvēki grib rīkot savas "corona party" saietus kur viens otram virsū klepo, policijai varētu būt iespēja izsniegt cilvēkiem DNR (Do not resuscitate) papīrīti, kas saka - ja cilvēks uzskata ka Covid ir hoax, vai ka viņu tas neskar, vai ka viņš smagi nesaslims: tad gadījumā ja šis slimīcā nonāk, cilvēks ir atteicies no intensīvās palīdzības. Tb, apārstēt šo apārstēs, bet gadījumā ja plaušas atsaka un ir uz miršanas robežas - ventilatoru viņš nedabūs - to dabūs kāds kas savu (un līdzcilvēku) veselību ciena. Lai ir tāda personīgā izvēle.

***

Vācijā šīs dažas dienas bija labs laiks, cilvēki vairs nepēj mājās tupēt: infekciju līkne bija sākusi noliekties, bet atkal aug.
 

(bez virsraksta) @ 08:37

[info]f:
tā. iesakiet man savus retinolus un iesakiet ar linkiem!

acīmredzot, lai arī cik foršs man nebūtu licies the ordinary granactive retinoid emulsion, tas 0,1 % tur esošais retinols nav pietiekami stiprs, lai spētu novērst jaunās krunciņas, kuras nenovēršami ir parādījušās (kaut gan, kas to lai zina, varbūt ir aizkavējis; kaut gan, ja tā padomā - ne bieža parādīšanās saulē drošvien ir palīdzējusi krietni vairāk). lactic acid savu darbu pilda, eksfoliators, tātad, ir, bufete arī ir, efektīvs mitrinošais, kurš neizraisa apsārtumu - arī ir, micelārais ūdens ir, a vot kārtīga retinola nav.
 

(bez virsraksta) @ 08:33

[info]f:
šonakt sapnī man bija vīruss un es visus aplipināju.
 

(bez virsraksta) @ 12:04

[info]dejavu:
Pilnmēness (pie tam super pilnmēness, jo ir perigejā), visi trakie ārā. Te viens trakais (yours truly) pēc saulrieta un pilmēness peldes okeānā bezkaunīgi atrodas tieši uz slēgtās robežas līnijas - tajā retajā vietā, kur robeža ir kaut kā atzīmēta dabā. Iespējams, legāli.Austrālijas jaunumi: līknes manāmi ir noliekušās - jauno gadījumu skaits krīt nu jau desmit dienas pēc kārtas, ar pāris nedramatiskiem izņēmumiem. 70% inficēšanās gadījumu vēl joprojām ir no ārzemēm ievesti. Gandrīz puse mirušo ir no kruīza kuģiem un 90% bijuši vecāki par 70.
 

(bez virsraksta) @ 00:07

[info]teja:
vēl viena izolācijas fīča: es agrāk domāju, ka telpaugi nav interesanti, jo viņi nekustas, (nu man līdz pat janvārim viņu principā arī nebija bijis) un omg kā viņi kustās, un ar to es nedomāju tikai "aug". bezgalīga lēnā deja.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata