Nepabeigtā dienasgrāmata


16. Oktobris 2019

(bez virsraksta) @ 18:30

[info]_re_:
12 min pēc sapulces sākuma skolotājs - nu tas arī viss. jautājumi?

jautājumu sadaļa izvērsās uz 16 min
 

(bez virsraksta) @ 18:02

[info]martcore:
... ) </div>
 

strādnieki - nesēji @ 17:58

[info]kants, posting in [info]pajautaa:
Tags:

kur var nolīgt cilvēkus, kas nones no 4. stāva būvgružus un uznes būvmateriālus?
 

(bez virsraksta) @ 17:56

[info]anonymous:
Pirmoreiz pēc 46 gadiem gulēju ar mammu apskāvies. Žēl tikai, ka slimnīcā.
 

(bez virsraksta) @ 16:41

[info]teja:
it finally got me - esmu 3reiz raudājusi pēdējo 5 dienu laikā par to, ka šī planēta mirst.
mēs mirstam.

bet nevajag iedomāties, ka dzīvība ir viss.
 

(bez virsraksta) @ 16:47

[info]_re_:
reizi nedēļā iebraucu pilsētā, aizeju uz stockpot, pēc tam aizbraucu uz veikalu un satieku stockpot lindu, ikea pērn, cos šodien

citās ziņās šodien eju uz jaunās skolas pirmo vecāku sapulci tizlās gaiši tīlās zeķubiksēs (tumši pelēkās izbeigušās, bet reiz co2 paaugstināta daudzuma apstākļos sapirku krāsainas drausmas) un jaciņā ar diviem labi pamanāmiem, bet ne mājās pie spoguļa, vai ne, caurumiem piedurknē

augšupdatums - pa ceļam satiku savu bijušo priekšnieku, protams, uzreiz izsniedza vizuālā komentāru
 

Didgori 2 biļetes @ 14:24

[info]tvarj, posting in [info]pajautaa:
Vai ir še kāds, kurš vēlas atpirkt biļetes uz aiziet rīt uz Didgori koncertu?
man šausmīgi gribas tikt pašai, bet arī ir kursu noslēgums un no way in hell :(((((


Didgori ir gruzīnu dziedājumi un, ja tev šobrīd ir smagi ap sirdi, tad šis ir īstais, kas ir vajadzīgs, jo tie gruzīnu a capella vienkārši paceļ augstumos un dziedē! ticiet man, es esmu bijusi!
 

(bez virsraksta) @ 13:53

[info]prtg:
Zeļenskis uz sarkanā. Levita sejā - nelokāma valstsgriba.
 

(bez virsraksta) @ 12:05

[info]martcore:
tuvojoties nba jaunajai sezonai sākam klausīties podkāstus
vienmēr klausieties podkāstus ar pančenko, viņš jums daudz kā slikta iemācīs
 

(bez virsraksta) @ 11:27

[info]chimera:
Tags:

mohalla assi (2018)

An idealist Sanskrit teacher deals with issues like commercialization of religion as things around him change and he struggles to keep up. But is he ready to pay the price?

ļ. priecājos, ka tieši šī filma noslēdz manu projekta daļu, kā arī par to, ka spēšu tai atvēlēt veselas trīs dienas, jo reāli nāksies pasvīst (par spīti tam, ka vismaz 100 titrus no 2000+ aizņem brēcieni har har mahadev!)

nespēju iedomāties, kas varētu būt filmas mērķauditorija - vēl skatoties domāju, ka šī filma indijā, visticamāk, neaizgāja (ieskatiens vikipēdijā to apstiprina - ieņēmumi ir mizerabli, turklāt pusgadu filmu vispār netika līdz skatītājiem, jo tiesa sprieda, vai tā neizskars pārmērīgi ticīgo jūtas), taču, par spīti visai skandalozitātei un neindiskumam, tā neaizies arī rietumos, jo pārlieku etniska, eksotiska, paģēr visai detalizētas zināšanas ne tikai par hinduismu kā reliģiju un filosofiju, bet arī par indijas 80.-90. gadu vēsturi. turklāt tā, visticamāk, nav laba filma - bet man ir grūti izvērtēt, tik ļoti atrauta tā ir no mana kognitīvā burbuļa. tomēr to ir trakoti interesanti skatīties (man). sanskrita skolotājs, kas satrakots bujānī pa brahmaņu kvartālu, cenšoties noskaidrot, kurš no viņiem ir noziedzīgi mielojies ar gaļu, jo uz ielas atradis nezināmas izcelsmes kaulus. tas pats skolotājs, kas padevies un ir ar mieru mācīt sanskritu baltajiem tūristiem un pat izmitināt viņus pie sevis, taču ir reāli izbesīts par prasību iebūvēt western style tualeti (atkal!). tas pats skolotājs, kuru visbeidzot atlaiž no darba, jo ir atrasts cits, kurš ir spējīgs mācīt gan sanskritu, gan angļu valodu. bārddzinis, ko kā suvenīru aizved uz asv 10 gadus vecāka baltā beibe, lai pēc sešiem gadiem atgrieztos kā guru barber baba (un viņi pat nav šarlatāni, viņi pēc pašu uzskatiem cenšas izbīdīt cēlus mērķus). ai, daudz visa kā.

jāizdomā, cik ļoti aprakstoši/skaidrojoši tulkot terminoloģiju. visdrīzāk, necik, jo nejaušības pēc tāpat neviens šo filmu neskatīsies (un, ja skatīsies, izslēgs pēc 5 min), bet zinātāji varētu būt aizskarti ar to, ka viņus uzskata par nezinātājiem
 

(bez virsraksta) @ 10:42

[info]virginia_rabbit:

Simona dārziņa grupiņa ir 12 trīsgadīgi puisīši ar pelēkblondiem bļodiņā apgrieztiem matiem
 

(bez virsraksta) @ 09:00

[info]artis:
The Swiss Federal Court ordered the deportation of a second-generation Turkish immigrant who had committed 61 crimes within a two-year period. The 25-year-old was sentenced to 40 months imprisonment and will have to leave Switzerland after serving his sentence. Local and judicial authorities in canton Bern determined that integration had failed and that it was reasonable to send him to Turkey even though he had never lived there.

https://www.swissinfo.ch/eng/society/violent-husband-_non-integrated-imam-forced-to-leave-switzerland/45299870?utm_medium=socialflow&utm_campaign=own-posts&utm_source=Facebook&utm_content=o&fbclid=IwAR0M62Caq4X813VkLLwyk5zqJyNehE1hwCegStpdcVwBIZ23leiWhqh96qk
 

(bez virsraksta) @ 09:25

[info]au:
vakar vakarā iepeldēju baseinā un no kārotā šausmīgā laimes burbuļa dabūju vien spēcīgu tizluma sajūtu. bet nu neko, nopeldēju 50 minūtes, par to prieks.
protams, ka pirms iepeldes nopirku desmit reižu abonementu. būs vien jāiet.
 

: legalize @ 08:52

[info]f:
atnāca arī pie mums pārbaude saistībā ar to noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likumu (žagaru saišķis pie šī nobāl, i'd say), un jau klusībā gatavojāmies bodīti slēgt ciet, jo, cik zināms, pārbaude nāk virsū ar mērķi uzlikt sodu. turns out, nav viss tik melns, kā to mālē, jo pārbaudi izgājām uz 10, un vēl noteica, kaut visiem būtu ieviesta tāda sistēma kā mums. un te nu man nāca prātā, kāds bardaks un neizpratne par to visu mums vēl nesen bija, un sistēmu nācās izveidot pēc savas sapratnes, jo likums baigi skaidro palīdzību šai jautājumā nesniedz. anyways, nācās pajautāt, par ko tie citi medijos kliedzēji saņēma savus lielos sodus? well, sodu saņemot tie, kuriem ir copy-paste variants, bez nekādas pielāgošanas attiecīgajam uzņēmumam, vai arī vēl labāk - vispār nekā nav.
lieki piebilst, ka milzīgs akmens novēlās no pleciem.
bodīte turpina darbību.
phew!
 

15. Oktobris 2019

(bez virsraksta) @ 23:46

(bez virsraksta) @ 22:34

(bez virsraksta) @ 18:11

[info]basta:
Ja nu kāds vēl Lebrona aktuālo tvītu nav redzējis:
https://twitter.com/KingJames/status/1183934569411530752?s=19
 

(bez virsraksta) @ 19:00

[info]lavendera, posting in [info]pajautaa:
Man ir telefonproblēma! Grupa lādē savus mobilos no auto akumulatora, bet kad es pieslēdzu savu Huavei P10, mana baterija kļūst nevis pilnāka, bet tukšāka!!! Kas par lietu? Kā to novērst? Nakšņojam krūmos, elektrotīkla te nav.
 

debesupes meklē deltu @ 18:42

(bez virsraksta) @ 16:06

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: man tagad nav laika, bet vispār jākillo celtnieki
Mūzika: Archive - Restriction
Tags: , ,

man ir kaut kāds jocīgs thing, ka es gribētu būt gara. es vienmēr esmu gribējusi būt gara. un katru reizi, kad man jālec pāri upei vai jādara kaut kas, kur noderētu garākas kājas, mēdzu skaļi piezīmēt, ka "see, that's why I want to be taller!". un VZ vienmēr bičojas pretī, ka toties viņam tur augšā garam visu laiku uzbrūk koki un vēl nezin kas. un katru reizi, kad es dabūju ar zaru pa seju, noburkšķu, ka arī te lejā ir bīstami. pie tam, zirnekļtīkli pāri takai vienmēr ir _manu_ acu augstumā.

kaut ko sestdien stāvējām, pīpējām pie Orindža. neatceros, par ko bija saruna, bet..

VZ: būt garam ir ciešanas!
kaķ: jā, mums te lejā ir fucking rainbows and fucking unicorns and rainbows fucking unicorns and unicorns fucking rainbows, and rainbows fucking rainbows, and unicorns fucking unicorns, it's a fucking orgy.
VZ: O_O tev tur papjorla.
kaķ: jā, man nācās sevi apzināti apstādināt, pirms es tiku līdz trios.
VZ: ... un četr..
kaķ: jā, tā mums te lejā.
VZ: ā, nu la jums, te augšā nekā tāda nav.
kaķ: nu man jau šitas apnika, es gribu tur augšā.
VZ: jā, reizēm gribas vienkārši iedzert.
kaķ: nu, citādi iet iedzert, a tur horny unicorn, vai sliktāk...
abi vienlaicīgi: horny rainbow.
(tehniskā smieklu pauze)
kaķ: I'm sorry.
...
kaķ: still want to be taller.
 

(bez virsraksta) @ 15:18

[info]artis:
the evolving American view of Syria is really little more than a microcosm of an evolving American view of the Middle East writ large. American troop deployments throughout the region have been plunging for a decade and are now down to about one-tenth of their peak. America now has more troops in Afghanistan than the rest of the region combined, and that deployment is well on its way to a complete phase out. CENTCOM HQ in Qatar will almost certainly be closed soon (you don’t need a forward command center if there’s nothing to command). The Iraq advisory force is leaving. Kuwait, once the launchpad for multiple wars, has been reduced to lilypad status. The Turks are certain to eject U.S. forces from the Incirlik base within a year.

Last month the Iranians launched a drone and missile attack on Saudi energy facilities, taking some 5 million barrels of daily output offline. Under normal circumstances that would have prompted massive American military retaliation. Instead, Trump’s response to MBS’ call for assistance was something along the lines of, “sorry, I have a fundraiser.” For those of you who think oil is a globalized commodity and so the U.S. remains vulnerable to price swings, think again. The president has preexisting authority to limit U.S. crude exports. Should global prices get too crazy, an executive order can keep U.S. shale output at home, splitting the North American energy market off from the global market. The Saudi headache is now optional.

Turkey and the United States have been pulling apart for three decades. In a world where Soviet containment is the end-all be-all, the alliance was everything. Remove the Soviet threat, however, and the Turks have interests in the Balkans, Caucasus, Persia, Mesopotamia and the Levant that have next to nothing to do with American interests.

If the Americans really don’t have an interest in maintaining a global Order, then the Middle East is barren of American national interests and it can now firmly be someone else’s problem. It isn’t nice. It isn’t responsible. It won’t be pretty. But that doesn’t mean it isn’t true.

Russian forces can really only operate in Syria with Turkish acquiescence. With the Americans gone and the Turks ramping up, it's probably the Russians’ turn to GTFO of the region. If they don’t, a direct Turkish-Russian clash that leaves the Russians on the wrong side of all their backup will ensue. The climbdown and/or massacre would be globally humiliating.

Europe is… screwed. It is one thing to have to deal with a prickly Turkey who stays at home. It is quite another to have Europe’s largest land army deploying in force in a way that most Europeans have publicly condemned. With the exception of the French, no European power has the capacity of independent power projection to the region. And now Turkey is publicly threatening to herd millions of Syrian refugees to Europe’s doorstep unless the Europeans shut up about Turkey’s new military campaign. After the United States, Turkey ties with Russia for being Europe’s most important partner. Expect those ties to burn in the months to come.

Second, the Americans going pseudo-mercenary is about to be the new normal. If you cannot provide something shiny to bait the Americans into your region (cash is shiny), then you are on your own. That development will reverberate far beyond the Persian Gulf region.

https://mailchi.mp/zeihan/goodbye-to-the-middle-east
 

(bez virsraksta) @ 16:08

[info]chimera:
Tags:

ok, tie joki par vīriešu nevainību katrā otrajā (!) filmā nu jau kļūst mulsinoši.

(-virgin?
-yes
-i mean your passport

-sex?
-i want to, but mother says not before marriage
-stupid! male or female? utt utml)
 

(bez virsraksta) @ 13:16

[info]basta:
mēs kādreiz Ķesti par Keniju saucām:
https://youtu.be/LHK7EJ5vCDc
 

(bez virsraksta) @ 15:08

[info]au:
es esmu vislabākā mamma pasaulē, vai ne, bet nebūs tā,
ka viss, ko viņš atcerēsies, ir dusmīga māte, kas viņu paņēmusi aiz kājām un velk nost gumijniekus, jo viņš, ienākot mājā, ir vienkārši apsēdies kāpņutelpā un kliedzis 15 minūtes?
neko neprasot, neko negribot. opā kliedz, nolikts kliedz. tikai kliedz. un tad es viņam mazgāju rokas un muti, izšļakstot visu slapju, un tas, šķiet, viņu pazemo, bet kā. nu tieši kā.
viņš pārguris, sirsniņa pilna, mūzikas skolas un pusdienas ar tēti, bibliotēka un brauciens ar autobusu, protams, bet man arī ir ieturētības limiti, es nedusmojos, es vienkārši nezinu, kā pārraut šādos brīžos tās histērijas.
tā jau izrunājām beigās visu, sabučojāmies un samīļojāmies. bet nekāda ieturētā es neesmu.

un mani tas grauž laikam tāpēc, ka mana mamma bija tā ieturētā. un tas man, starp citu, mēdza arī riktīgi besīt.
 

pulkstenis @ 14:24

[info]zeme, posting in [info]pajautaa:
achtung, attention , pozor, uwaga.

Kur palicis un vai būs atpakaļ vietā LMT mājas lielais pulkstenis? Ne vairs pareizs laiks, ne datums , ne temperatūra zināms.
 

kas gan ir Onorē, salīdzinoši @ 12:09

[info]barbala:
"Spēcīga sieviete Balzāma vecumā."
 

(bez virsraksta) @ 10:53

[info]chimera:
vēl vakar atcerējos vienu džeku, ar kuru mācījos vienā skolā. 15 gadu vecumā viņam bija dzīves plāns aizbraukt uz kanādu, veikt kādu noziegumu un atlikušo mūža daļu pavadīt mierā un labklājībā kanādas cietumā. neteiksim, ka viņš baigi jokoja. also, viņš nenāca no trūcīgas vai tml ģimenes. also, viņš bija ļoti labās domās par sevi.

(nē, šobrīd viņš neatrodas kanādas cietumā, viņš atrodas turpat, un viņa dzīvē nenotiek nekas īpašs, nu tur izņemot lieko svaru un tādas lietas)

un man tas šķiet visai simptomātiski, nu kā mūsos, latviešos krievos whatever, karoče, šo platuma grādu iedzīvotājos, savienojas šāda te neambiciozitāte komplektā ar pārāko iedomību. lai gan vispār likumsakarīga kombinācija, jo ambiciozitāte izriet no tieksmes pēc lietām vai parādībām, un nākas vien atzīt, ka tev to nav, savukārt iedomība paģēr sajūtu, ka viss tev ir, viss ir čikiniekā, lai arī objektīvi viss ir dirsā.
 

(bez virsraksta) @ 10:36

[info]chimera:
oktrobrī es tradicionāli esmu trūcīga. mēnesis sākas ar ceturkšņa nodokļu nomaksu, tad es dodos uz tehnisko, kur atstāju vēl čupu ar nodokļiem un nodevām, tad ar iegūtiem divniekiem dodos uz servisu un šķiros no vēl kādas naudas summas. šogad tie stabili būs kādi četri, pieci simti, bet nav tā, ka es to neparedzēju (laika zobs skāris vairākas lietas vienlaicīgi) (ja nav par ko priecāties, vienmēr var papriecāties vismaz par savām pareģes spējām). plus, oktrobrī ir pamanījušies sadzimt visi tie, ar kuriem nevar izlikties, ka tupa nezini, kad viņiem ir dzimšanas diena, un kurus gribas apsveikt. paskaitīju mēneša izdevumus un saskumu tā, ka aš sagribējās iedzert, bet tad sapratu, ka komplekts vien papildinātos ar uzburbušu, sarkanu rožu un pārdomāju #bodynegativity
 

(bez virsraksta) @ 10:24

[info]virginia_rabbit:
Tags:

Word has made 28 replacements
 

(bez virsraksta) @ 08:44

[info]missalise:
Vakar aizsūtīju savu CV potenciālajam darba devējam. Tad jau redzēs, vai uzaicinās uz darba interviju.
 

(bez virsraksta) @ 06:57

[info]martcore:
kā pareizi atzīmē, šajā dienā mēs svinam filmas "pulp fiction" 25 gadu jubileju
nolādēts, 25!
 

(bez virsraksta) @ 02:15

[info]sirualsirual:
tik ļoti bail, ka noderētu pāris seivgeimu uz drošāku laiku.
 

14. Oktobris 2019

(bez virsraksta) @ 23:24

(bez virsraksta) @ 22:27

[info]slepkava:
Noskatījos Joker, cilvēki, kas nesmejās par midžetu jokiem man liek justies dīvaini.
 

vai pakļautajam ir tiesības patērēt koloniālo maskulinitāti? @ 21:56

[info]kants:
Mūzika: iron maiden: fear of the dark

EA mani ir pievērsusi post-koloniālistiem. gadus desmit turējos pārliecībā, ka tas nav (post)sociālisma analīzei derīgs, bet slidenā igauniete jaunajā graķenītē ne tikai pierāda, ka ir reāls košers, bet arī dara arī to atraktīvi, eleganti, globālās priekšrocības izklāj. tagad tā kā prasās, gribās - mūsu gadsimta teorija, ar potenciālu, ar definētām vietējām priekšrocībām komplektā. bet tad man būtu jālasa visa tā klasiskā hreņa tipa bāba, apadurajs, spivaka vai vēl kas. soooo 90ies! kā dzīvot, kā būt? labi, ka ir salamans mācītājs vismaz ar savu padomu. 
insantākais, kāpēc šo rakstu, anekdote tāda: es kā vienkāršs cilvēks, zēns vēl savā sirdī, esmu sakeris uz vēsturisku romānu un detektīvu. lai tiktu vaļā no tikko noklausītās dostojevska 'velnu' mizantropijas (labs viņš, postrukturālists &^*&%$), ielādēju klausulē pāris romānus no b.akuņina, kurš reiz jau manu sirdi ar savu pseidonīmu (un pēc tam izcilo stilu) bija nolaupījis. izvēlējos nejauši, nu jau klausos otro, bet pirmais bija шпионский роман - nav tik mazas bildes inetos, lai jz. ras par izmēru nedusmotos, sameklējiet paši. 
stāsts par jaunu čekistu 41. gadā: ideālists, bokseris, 23 gadi, pirmā mīla, uh! lieliski ierunāts. tipa ārējā izlūkošana un tā, bet klausos, jūtu - personīgi kaut kā aizķer. viņa tēls - ļoti, pat zinātniski atbilst (sk. iepriekš par dienasgrāmatām) personības attīstībai augstajā staļinismā, ļoti reāls. bet es jūtu - šis ir tas brīdis, kad koloniālajā varas matricā es identificējos ar subalterno subjektu, manas apziņas pozīcija ir citādāk neiespējama - un prikols tāds, ka nav šādu refleksiju lasot le karē, flemingu vai č.strosu - britu (spiegu) koloniālā maskulinitāte ir automātiski pieņēmīgs ego modelis. un ar to līdz galam EA mani pārliecināja, ka soviet postkolonialism ir lieta. 
 

(bez virsraksta) @ 21:49

[info]wowow:
Tags:

Succession otrā sezona - GoT var uztaisīt arī bez CGI pūķiem.
Recommended.
 

(bez virsraksta) @ 21:07

[info]tipa75:
Šodien noskatījos visas 5.sērijas Černobiļu.

Ja latviskā manierē norādīt uz kļūdām, tad visizteiktāk man acīs krita plastmasas katetri, kādu nebija pat vēl 1993-1994.gadā un garmatainais čekists. Pārāk smukās padomu mājas jau tā pielaidīgāk pieņēmu. Laikam, vienkārši solidarizējos ar amata brāļiem.
 

(bez virsraksta) @ 20:42

[info]dooora:
uzreiz var redzēt, ka tuksneša dēli nav ņēmuši solfēdžō stundas pie auktoritatīva meistara.
šitss jau vnk. kaukāds Škaņumešš

vstaķ, sud iģot
 

(bez virsraksta) @ 16:25

[info]virginia_rabbit:
Tags:

kāds līdzpilsonis pagalmā Simona velo krēslu piebēris ar smalkām pudelu lauskām
 

(bez virsraksta) @ 16:22

[info]dienasgramata:
DELFI. Deputāts Gobzems sola prasīt 'de facto' atsaukt sižetu par māju
 

Nepabeigtā dienasgrāmata