Nepabeigtā dienasgrāmata


22. Septembris 2021

(bez virsraksta) @ 00:21

[info]prtg:
Tags:

Casino Royale (1954)
 

21. Septembris 2021

(bez virsraksta) @ 23:56

[info]virginia_rabbit:

vakar meklēju savu otru spilvenu. Ingmārs man iedeva citu, un es teicu, ka tas neder, jo man ir vajadzīgs savs otrs spilvens, bet viņš atcirta, ka Lakāna spilvenu nemeklēs
 

par ausīm 2 @ 22:01

[info]maigs:
kamēr ar E. vazājāmies arhitektūras pastaigā pa Cīrihi, sākām kaut kādā sakarā svilpot. es teicu, ka laikam man jāsamierinās ar kaut kādām lietām, kas nekad ar mani nenotiks (lasi: ceļi atslābuši uz zemes, drēbnieka (?) asanā vai skaļā svilpšana ar diviem pirkstiem mutē). E. man teica, ka nav ko čīkstēt, šis esot bērnībā divas dienas trenējies pēc video noskatīšanās un voilā, amats rokā. demonstrē, nu tur nesanāk pirmās trīs reizes, paklusa, spelga elpa uz āru, šņāciens, sārta seja. ar trešo reizi sanāk, es applaudēju un spiedzu kā maza meitene. "man tas liekas baigi seksīgi, ja kulturāli un inteleğenti cilvēki šito māk"

vadzi, E. sāk klāstīt teoriju, rāda pirkstu pozīciju, kas jādara ar mēli, kā jāsaspiež lūpas, es pussmiedamās kaut ko ākstos pakaļ, mēğinot pusnosiekalotā pusdūrē, ar jau rožainu seju un tad pēkšńi (!!!), dāmas un kungi, nepagāja ne piecas minūtes un no manis izvēlās skaļš, griežains svilpis! es aiz pārsteiguma ne tikai iepletu acis, man mute atžāvās, siekalaina pusdūre pārvērtās par plaukstu un sieviete 10m priekšā atskatījās dusmīgi uz E.

fast forward 10 minūtes uz priekšu, seja sarkana, sāp galva, jo es tik pūšu un pūšu, un puse sanāk, es joprojām neticu savām ausīm, jo zem tilta, nostāk no publikas, bet man jau sanāk skaļāk un iespaidīgāk nekā E.

stundu vēlāk es svelpju pa visu tukšo ielu, skatos, lai tik cilvēku nav apkārt un E. atzīst, ka lūk, es tagad jau labāk par viņu māku.

kāda ir stāsta morāle draugi? ja tu klausies un ja tev labi pastāsta/parāda, tad nu var gadīties, ka arī sanāk. momentāli

za-je-bis
!
 

(bez virsraksta) @ 20:21

[info]fedrs:
Šodien darbā palūdzām ieslēgt lokālo apkuri. Pēc kāda laika gaiteņa galā atskanējā blīkšķi, čīkstoņa, klaudzieni, un gaisā kļuva samanāms sen aizmirstais bet tik pazīstamais degošu granulu dūms. Vēl pēc kāda laika birojs atplauka smaidos, tika novilkti mēteļi, sāka spŗēgāt dzīvespriecīgas sarunas. Kādā brīdī, kad, piecēlies izlocīt kājas, piegāju pie loga, nevilšus uzliku roku radiatora. Tas bija ledusauksts. Izrādās apkures katls bija pārāk dūmojis, tāpēc izslēgts, un apkures sezonas sākums atlikt līdz labākiem laikiem.
Tā, lūk, darbojas placebo.
 

(bez virsraksta) @ 18:27

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

simo: meitenes šodien par mani smējās, jo man ir melna jaka, un pēc tam mani apgāza
e: tad jāsaka audzinātājai
simo: audzinātāja teica "man nav ieteikumu"
e: kas ir ieteikumi?
simo: tie, kas izplatās ar skaņas viļņiem
 

(bez virsraksta) @ 13:45

[info]sirualsirual:
Mūzika: Aristotelis (?)

Ekstravaganta problēma: "Why is it that all men who have become outstanding in philosophy, statesmanship, poetry or the arts are melancholic ...? [..] the melancholic are usually lustful. For sexual excitement is due to breath. The penis proves this, as it quickly increases from small to large by inflation. [..] those with whom this temperament exists by nature, at once develop various types of character, differing according to their different temperaments ; those for instance in whom the bile is considerable and cold become sluggish and stupid, while those with whom it is excessive and hot become mad, clever or amorous and easily moved to passion and desire, and some become more talkative. But many, because this heat is near to the seat of the mind, are affected by the diseases of madness or frenzy, which accounts for the Sibyls, soothsayers, and all inspired persons, when their condition is due not to disease but to a natural mixture. Maracus, the Syracusan, was an even better poet when he was mad. But those with whom the excessive heat has sunk to a moderate amount are melancholic, though more intelligent and less eccentric, but they are superior to the rest of the world in many ways, some in education, some in the arts and others again in statesmanship."
 

(bez virsraksta) @ 14:36

[info]virginia_rabbit:

mamma, vai cilvēkus var nohipnotizēt ar pasakām?
 

(bez virsraksta) @ 13:01

[info]watt:
"Andreas Gassen, head of the National Association of Statutory Health Insurance Physicians (Kassenärztlichen Bundesvereinigung), a powerful association representing German doctors, caused a stir Friday when he proposed lifting all corona restrictions on October 30." (nosaucot to Freedom Day)

Protams, visi iespējamie virtue signalētāji tagad brēc "pret", nu skaidra lieta. Bet ir taču ideja!
 

(bez virsraksta) @ 12:01

[info]honeybee:
KAS 3 tātad mums figurē joks par Dārtu, kas ir viņu socially awkward kursabiedrene (nekad nav redzēta lekcijās, neviens ar viņu nav runājis, vispār viņa ir tik socially awkward, ka pat nav iestājusies kursā) // (tiem, kas tankā, Dārtas, protams, nav, tas ir rezultāts manai nespējai atcerēties vārdus)
Šodien ir tā diena, kad viņi man pamazām ieziņo, kā viņiem ir sanācis sarunāt intervijas
Zvana telefons, redzu "Dārta", paceļu un saku "čau, Dārta, prieks tevi dzirdēt" un vienlaikus mēģinu atcerēties, ko viņa gribēja intervēt

Tad iestājas pilnīgs watafaks

Tad izrādās, ka tā ir pilnīgi cita Dārta, nevis no KAS
 

(bez virsraksta) @ 10:26

[info]de_profundis:
jo dziļāk ieeju templī, jo vairāk man šķiet, ka labāk bija tā kā senos laikos, kad visas slepenās svētās prakses bija slepenas un svētas, nevis viegli sagūglējamas. vai vakarēdieni un iesvaidīšanas translētas pa televizoru kā tādi dīvaini teātri par ko katram pajokot vai varas instrumenti. šī te svētuma atslepenošana ir nesusi daudz slikta, un man personiski laikam visvairāk sāp reliģijas izmantošana varai, kad kaut kādas tādas lietas kā lūgšana vai vakarēdiens ir kaut kas normāls vai obligāts (un saņem no tā izrietošo attieksmi), nevis unikāls, ekstātisks, intensīvs, personisks.
 

(bez virsraksta) @ 10:50

[info]putukreejums, posting in [info]pajautaa:
Lūdzu iesakiet labu sporta ārstu locītavu problēmām (celis un plecs)?
 

ieteikumi par regulāras apzinātības / meditācijas prakses uzsākšanu @ 10:43

[info]brokaats, posting in [info]pajautaa:
varbūt kāds no personīgās pieredzes var pastāstīt, ja ir izdevies: kā/ar ko jūs sākāt savu individuālo apzinātības/meditācijas praksi? mani interesētu kādi vingrinājumi, ieteikumi, kaut vai tas pats 'just show up and sit', ja tas kādam ir nostrādājis. interesē kāpt ārā no sliktiem domu ieradumiem, skaudības, nedrošības barošanas utt. - prāta netīrumiem, if you like. kā jūs sākāt, ar kādām praksēm?
 

(bez virsraksta) @ 08:25

[info]watt:
Ervīnam šobrīd tāda drūma tēma. Būtu jāpērk māja, bet piedāvājums sūdīgs, un bankas pirkšanai ārpus Rīgas rajona kredītu nedod.

Par bankām es saprotu - viņi skatās 20-30 gadu perspektīvā, vai tas īpašums būs virs ūdens vai zem ūdens (pret tirgus situāciju). Tā loģika tiešām būs tāda, ka īpašumam ārpus Rīgas rajona (jeb atceries manu lielrīgas piedāvājumu) 30 gadu griezumā nav vērtība. (Sakarā ar valsts demogrāfisko sabrukšanu.)

Tam, ka bankas vairs nedod kredītu ir jābūt tādam rezultātam, ka pirkšana/pārdošana notiek noskaitot jau iepriekš iekrāto summu. Nav kredīta "nākotnes ienākumu" komponentes. Es domāju, tur variants ir tāds ka runā ar pārdevēju un saka - šo īpašumu pirkt varētu, bet par cenu jākaulējas, vairs nav tā ka maksās tik cik prasīs. Maksās tik, cik reāli var samaksāt - cik var iekrāt. Nevis prasītos 150 000 bet reāli aizsniedzamus 15 000, piemēram. Tādam būtu jābūt efektam uz cenām.

***

Es esmu ļoti pret spekulēšanu ar nekustamo īpašuma, un pat pret ideju ka nekustamais būtu pieļaujams "investīciju" mērķis. Mājas būtu jābūvē tuvu pašizmaksai, tik cik būvmateriālu cenas un minimāls uzcenojums būvnieku algām. Bet - būvēts netiek. Pilsētas/pašvaldības vienkārši ņem, un nebūvē. Un viss stāv. Privātie būvē, bet ekskluzīvus luksusa apartamentus. Zini ko nozīmē "exclusive"? Izslēdzošs - "ne priekš tevis". Ekskluzīvs, tas ir uzņēmējiem, kapitālistiem, kas miljonus apgroza. Kurš tu neesi.
 

(bez virsraksta) @ 09:37

[info]magic_raddish:
Ir sākusies sauso roku sezona.
 

(bez virsraksta) @ 08:06

[info]watt:
"Es gan ar bažām skatos uz demogrāfijas scenārijiem, prognozēm, ka uz gadsimta beigām pie vissliktākajiem scenārijiem – nevis pie vidējiem, bet gan pie vissliktākajiem – Latvijā varētu būt 0,5 miljoni iedzīvotāju. Manuprāt, tas ir… Es nezinu, kā to komentēt, jo tas ir šausmīgi."

Ļoti interesanta intervija ar manabalss.lv uzturētājiem.

"par melanomas iniciatīvu, kas, iespējams, mums tā personīgi iedzēla visvairāk, jo iniciatīvas atbalstītāju vidū bija cilvēki, kas bija uz nāves gultas. Nu, kad mirstošs cilvēks cenšas mainīt likumu, lai glābtu dzīvību citiem… Tas bija traģiski. Bet iniciatīva uzvarēja, pat ja atsevišķi no tiem, kas to virzīja, vairs nav starp dzīvajiem. "

Kā īsti ir ar parakstiem, ja cilvēks uz nāves gultas paraksta kaut kādu iniciatīvu, bet, piemēram, nomirst pirms parakstus iesniedz Saeimā (vai sāk skatīt, utt.) - vai paraksts zaudē "spēku" ar cilvēka nāves brīdi? (Tas ir, bija cilvēks, bija problēma - nav cilvēka nav problēmas tipa filosofija?)

Vai arī tomēr paraksts kā gribas izteikums varētu būt ar nāves faktu pastiprināts, it īpaši, ja griba izteikta sakarā ar kādu ārstēšanas iniciatīvu.

***

Ja, piemēram, skatās uz ideju, ka paraksts (balss) zaudē spēku ar cilvēka miršanas brīdi, vai nevajadzētu pēc vēlēšanām regulāri pārskatīt partiju mandātus - jo ja vēlētāji miruši, varbūt partijai būtu jāzaudē deputātu vietas? Tas ir, vai partijai, kas zvejo "pensionāru" balsis būtu arī sava vara 4 gadu laikā lēnām jāzaudē, kamēr elektorāts izmirst?

***

Par izmiršanu/izbraukšanu runājot, austrumvācijā pēc mūra krišanas atgadījās tā pat kā austrumeiropā: katru gadu 1 procents cilvēku prom (uz rietumiem). 20 gadi = 20% iedzīvotāju nost. 30 gadi = 30% prom. Ja tendence paliek spēkā tad tāda matemātika ir sausa - 1% gadā ja pazūd, vēl pēc 80 gadiem būs iztukšītis. (Priekš Latvijas ar 2 miljoniem iedzīvotāju viens procents ir 20'000 cilvēku. Rēķins viegls.)
 

(bez virsraksta) @ 09:05

[info]krii:
Man ļoti negribējās to atzīt, bet brīdī, kad sapnis ir piepildījies, es alkstu dalīties savos naivajos sajūsmas spiedzienos.
Un, jā, man mazliet sāp sīkās nevērības.

Es tapšu pašpietiekamāka gads no gada...
 

Haijama otrdienas lūgšana @ 09:04

[info]krii:
سیر آمدم ای خدای ازهستی خویش
وز تنگً دلی و از تهی دستی خویش
از نیست تو هست می کنی بیرون آر
زین نیستیم به حرمت هستی خویش

Parindenis:

Esmu jau atēdies, Dievs, savas esamības;
[Arī] savas grūtsirdības un trūkuma.
Tu no neesības esamību radi. Ved laukā
Mani no trūkuma Savai esībai par godu.
 

20. Septembris 2021

Face @ 23:55

[info]sirualsirual:
Mūzika: Helena Kaminski

... tālāk ... )
 

(bez virsraksta) @ 23:26

[info]sirualsirual:
atvainojiet, mani interesē tikai cilvēki, kuri grib neiespējamo.
 

(bez virsraksta) @ 23:04

[info]usne:
Viens no iemesliem kāpēc Angļu ģimnāzija ir forša:
"Velosipēdu sakopšana Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēniem Starptautiskajā dienā bez auto.
22. septembrī Rīgas Angļu ģimnāzijas skolēniem un skolotājiem, kas ieradīsies uz skolu ar velosipēdiem, tie bez maksas tiks sakopti. Jau 7:30 rītā pie skolas tiks atvērta mobilā velo remonta darbnīca, kurā Velokurjera velo mehāniķi sagaidīs skolas riteņbraucējus, lai paņemtu velosipēdus un līdz mācību dienas beigām tos sakoptu. Piepumpētu riepas, saregulētu bremzes, ieeļļotu un veiktu cita veida apkopi, lai skolēniem ceļš uz skolu būtu drošs. Savukārt Ceļu Satiksmes drošības direkcija pasākumā dalīs atstarojošos elementus un informatīvos materiālus par došu pārvietošanos satiksmē. Pēc Latvijas Riteņbraucēju apvienības pētījuma, Rīgas Angļu ģimnāzija ir Rīgas skola, kurā visvairāk ir izvietotas velosipēdu novietnes un visvairāk skolēnu dodas uz skolu ar velosipēdiem."
 

(bez virsraksta) @ 22:02

[info]fedrs:
Katru nedēļu pirmdienas vakarā kursu grupas biedri drudžaini ņemas čatā pārspriežot un taujājot viens otram un pasniedzējam, kā pareizi izpildīt mājasdarbu. Lasiet dokumentāciju, draugi! Tur melns (tumši pelēks?) uz balta stāv rakstīts "Mājas darbs ir ieskaitīts, ja tas ir nodots".
 

(bez virsraksta) @ 18:48

[info]virginia_rabbit:

tīrās laimes brīdis, kad 100 festivāla dalībnieki taisa "čūskiņu" pie "Nāk rudens izgreznot Latviju"

 

(bez virsraksta) @ 18:38

[info]virginia_rabbit:

3 h tīrīju māju (nepabeidzu, tā bija aizlaista)
cepu krāsnī fish and chips
pirmo reizi pati izņēmu Simo no dārziņa
patērēju vīnu
atvēru 1000 puzli
skatīšos Lailas Pakalniņas VISU hronoloģiski
 

(bez virsraksta) @ 16:44

[info]honeybee:
Pēdējā laikā mana dzīve ir tā kā "augstāk par zemi", plānoti, bet īsi un bailīgi pārskrējieni starp vietām, kur es varu drusku pagulēt

/Šorīt, piemēram, redzēju sapnī, ka ir jau 15.14 un studenti, kuriem man jālasa lekcija, ir nevis man piezvanījuši, bet piesūtījuši pilnu Whatsapp ar seksīgiem emoji, uztrūkos augšā, bija 11.14 un lekcija sākas drusku pēc 12iem
 

(bez virsraksta) @ 12:48

[info]maga:
Viss jau nevarēja būt brīnišķīgi karaļvalstī, atbraucu uz Bāzeli un saslimu. Uzpampis kakls un temperatūra.
 

(bez virsraksta) @ 12:14

[info]missalise:
Vakar pieķēros pie grāmatu plaukta tīrīšanas. Izmetu laukā strēķi ar grāmatām - pārsvarā no studiju laikiem - neaktuāli tiesību akti, slikti uzrakstītas grāmatas latviešu valodā par vadības teoriju, projektu vadību, psiholoģiju u.c. Lai piedod man latviešu autori, bet savulaik - kad es rakstīju maģistru darbu - man vieglāk bija saprast angļu valodā rakstītas grāmatas (lai gan toreiz es angļu valodu sapratu daudz, daudz sliktāk nekā šobrīd), nekā latviešu valodā. Jo latviešu autori, manuprāt, bieži vien paši līdz galam nesaprata, par ko raksta.

Bet - ja sāk kaut ko krāmēt, tad sāk krāmēt - rezultātā izrevidēju arī apavu skapi un šķīros no vairākiem pāriem apavu. Šobrīd istabā haoss - bet tā tam jābūt - kad kaut ko sāk kārtot pamatīgi un pēc būtības, vienmēr sākumā ir lielāks haoss nekā pirms tam, toties vēlāk ir kārtība. :)
 

(bez virsraksta) @ 08:30

[info]fedrs:
Vakar sanāca izskriet PB 30km - 2:41:20, tā ziņo Strava. Pēc tam dzīve bija nepanesama visās tās izpausmēs. Kā par brīnumu šorīt visas sāpes kā ar roku noņemtas. Varu pat pacelt kāju, lai uzvilktu zeķes, apsēsties, piecelties un nokāpt pa trepēm.
Pēc tam jau nonācu pie diviem secinājumiem. Pirmkārt, ja iepriekš brīžam iezagās prātā doma, ka varbūt kādreiz varētu noskriet visus 42km, tad nu ir pilnīgi skaidrs, ka 33km laikā kājas nodilst līdz pašam dibenam, un tur vairs nav nekādas rezerves. Otrkārt, bet laikam galvenais, jābeidz skriet ar 10-15-20 gadus jaunākiem, jo īpaši, ja viņi paraduši skriet no Rīgas uz Valmieru vai kalnu maratonus.
 

Haijams pamodies pirmdienā @ 07:04

[info]krii:
سر مست به میخانهگذر کردم دوش
پیری دیدمو مست و سبوئ بر دوش
گفتم ز خدا شرم نداری ای پیر
گفتا که کریم است خدا باده بنوش

Parindenis:

Reibis devos naktī - no kroga;
Redzēju reibušu veci ar krūku uz pleca.
Teicu tam - No Dieva nekaunies, ei, vecais?
Viņš atteica - Dievs žēlsirdīgs. Dzer vīnu.
 

19. Septembris 2021

(bez virsraksta) @ 22:32

[info]sirualsirual:
omg, izdzēsiet taču Costar - tas ir baisi, kādu pasaules ainu piedāvā lietotne, kas katru dienu iesaka izvairīties no saviem draugiem!
 

(bez virsraksta) @ 23:11

[info]adele_varbut, posting in [info]pajautaa:
Sveiki!

Vai kādam ir pieredze ar valsts apmaksātu psiholoģisko vai psihoterapeitisko palīdzību? Atradu šo informāciju un mēģinu saprast, cik reāla ir iespēja patiešām šādu palīdzību saņemt: https://www.vmnvd.gov.lv/lv/psihiska-veseliba Varbūt, ka šis izklausās pēc nejēdzīga jautājuma, bet man patiešām nav pieredzes ar šādu jautājumu pārrunāšanu ar ģimenes ārstu un, pirms to aktualizēju, gribētu saprast, vai kādam līdzīgā situācijā ir bijis pozitīvs rezultāts. Šī izklausās pēc palīdzības, kas būtu nepieciešama diezgan daudziem cilvēkiem, un domāju - vai nav tā, ka ir ļoti grūti pierādīt, ka tev kaut kas tāds vispār ir vajadzīgs, speciālisti ir aizņemti kādu gadu uz priekšu, vai arī kādi citi šķēršļi, ko nevaru iedomāties.
 

(bez virsraksta) @ 20:04

[info]fedrs:
Gadījas iebraukt Rīgā. Neraugoties uz to, ka brīvdiena, viscaur viens vienīgs trafik dizāsters. Nesaprotu, kā jūs tur pārvietojaties darba dienās!
Jāatzīst gan, ka daudzi problēmas risināja gana radoši. Rīdzinieki, tas tomēr ir mūsu intelektuālais zelta fonds - pāķiem neienāktu prātā piļīt nebeidzamā straumē pa slēgtu ielas posmu, kuram abos galos uzlikts ķieģelis, vai, vēl labāk, braukt pa vienvirziena ceļu pretējā virzienā.
 

(bez virsraksta) @ 19:19

[info]wowow:

putuplasta sektas
 

(bez virsraksta) @ 17:57

rudens @ 17:26

[info]ebece:
mājās jau jāsāk nēsāt vilnas zeķes un arktiskās čības, bet manām balkona lavandām tikai tikko parādījušies pirmie četri pumpuri. kas nu būs?
un vēl mēs šodien braucām ar mašīnu pa ceļu no smiltenes uz rīgu, gar malām jau nedaudz krāsaini koki, priekšā rudens saule, ārā auksti, iekšā silti, un es domāju par to, cik man ļoti gribētos tā turpināt braukt līdz nezinkurienei, vienk izbraukt cauri rīgai neapstājoties un turpināt braukt tālāk, nedomājot par to, ka kaut kur ir jānokļūst vai kaut kad ir jāatgriežas. kā tas būtu - aizbraukt prom ar domu nekad vairs neatgriezties? mani vilina šī sajūta.
 

(bez virsraksta) @ 14:12

[info]sirualsirual:
kad kāds tevi mīl un tu iemīli viņu atpakaļ, tu esi pats savas mīlas cēlonis
 

(bez virsraksta) @ 14:01

[info]usne:
biju palaidusi garām, ka Gaiziņkalna skatu tornis ir nospridzināts, bļa.
 

skulptūra "Tradicionālā laulība" @ 11:38

(bez virsraksta) @ 11:05

[info]virginia_rabbit:

kamēr mamma producē skaņu projektus, bērni.. atstāti novārtā

https://youtu.be/PylchICD1BY
 

(bez virsraksta) @ 10:53

[info]virginia_rabbit:
nāk rudens izgleznot Latviju..
 

Haijama svētdienas rīts @ 10:01

[info]krii:
در کارگه کوزه گری رفتم دوش
دیدم دو هزار کوزه گویا و خموش
ناگاه یکی کوزه بر آوارد خروش
کو کوزه گر و کوزه خر و کوزه فروش

Parindenis:

Vakarnakt iegāju podnieka darbnīcā.
Redzēju divtūkstoš māla krūku - gan runīgu, gan klusu.
Piepeši viena no krūkām iekliedzās kliegšus:
- Kur podnieks? Kur krūku pircējs? Kur pārdevējs?
 

Nepabeigtā dienasgrāmata