Nepabeigtā dienasgrāmata


19. Jūlijs 2019

(bez virsraksta) @ 22:15

[info]magnolia:
neraksturīgi fiziskas brīvdienas. vakar ilgi staigāt gar jūru un peldēt. šodien stundu riteņot uz deju nodarbību, stundu nodejot no visa spēka un stundu braukt atpakaļ. uh.
 

(bez virsraksta) @ 21:46

[info]fedrs:
Ja iepriekšējā darbā kolēģi grieza uz riņķi vienus un tos pašus blūzus, tad šitie ir elektronikas fani.
 

(bez virsraksta) @ 21:15

[info]elina:
dzērves neēd dzērvenes un saulriets nozags tev elpu
 
 

(bez virsraksta) @ 20:49

[info]virginia_rabbit:
Tags:

iebēru smalku cementu, un viņa atkal iet sava wc
Viena cementa saujiņa atkal saliedējusi visu ģimeni!
 

(bez virsraksta) @ 19:04

[info]avralavral:
Paturpinot mūsu spilgto laikabiedru sarakstu, rīt lidošu uz Vāciju paklausīties Kitu Fainu (aiz neko darīt, tāpat vien). Lielu zvaigzni mūsdienu analītiskajā metafizikā
https://philpapers.org/s/kit%20fine
 

(bez virsraksta) @ 19:00

[info]avralavral:
"Congratulations to St. Thomas More on his victory."

“Only 1% of people aged 18-24 identify as Church of England” https://www.theguardian.com/world/2019/jul/11/uk-secularism-on-rise-as-more-than-half-say-they-have-no-religion

#Catholic jokes
 

(bez virsraksta) @ 17:03

[info]virginia_rabbit:
Tags:

mūsu jaunie kimono (simo ciena: sikspārnīšu kleita) 

aizmirstas dejot @ 15:57

[info]au:
vakar Tallinas kvartālā pie Tu Jau Zini Kur bāra Zane man saka -
- Nu, ejam izkustināt gurnus?
Uz ko es -
- Es gurnus kustinu tikai kopā ar ergosomu!
 

(bez virsraksta) @ 15:23

[info]krii:
Reizēs, kad gribas būt ļoti solidārai ar sievietēm, kuras jūtas nelaimīgas savās attiecībās, piespiežu sevi atcerēties dažus labus senus vīriešu dzimuma draugus, kuru attiecības arī nav visai veiksmīgas. Un uzreiz man top skaidrs, kāpēc es neesmu solidāra ar viņu sievām vai draudzenēm.
 

(bez virsraksta) @ 15:21

[info]virginia_rabbit:
Tags:

simo: vai cipplanētieši ēd no lidojošā šķīvīša?
 

dziesmas vārdi igauņu val. @ 13:07

[info]telefontubbie, posting in [info]pajautaa:
Agent M dziesma Läti hümn (tulkojumā Latvijas himna), par ko tur dzied? Vienkārši interesē. Dziesma ir apmēram 4 minūtes gara nevis 10
ekur var noklausīties:
https://www.youtube.com/watch?v=k6KpU0t2ATc
 

(bez virsraksta) @ 10:28

[info]dienasgramata:
ko es šonakt sapņoju:

Es redzēju māju no bambusa, tādu brūnu un slapju, tajā dzīvoja tumšādaini un kaili vīrieši. Tā atradās kaut kur Lido Vērmanīša vietā (man bieži sapņos rādās Tērbatas un Elizabetes krustojums kā tāda arhetipiska Rīgas kvintesence), mēs to saucām par šrilankiešu māju un gājām skatīties, kā viņi mazgājas, laistot sev virsū ūdeni no brūnām koka krūkām. (mēs - baltie pamatnācijas pārstāvji ar videokamerām) Un vēl viens ļoti specifisks sapnis (tie visi gan bija savstarpēji saistīti) - Dace Bargā man lūdz palīdzēt sarunāt, lai viņai atļauj nofilmēt kaut kādam kino projektam, kā apkopēja ar putekļsūcēju sūc LNB priekštelpu, es bibliotēkā iekuļos kaut kādā prezentācijā augšstāvā, kur satieku Andreja Žagara meitu (!), kas vairāk izskatījās pēc Elīnas Bākules-Veiras un pārmeta man, ka es kaut kādā rakstā esot apgalvojis, ka viņu suns esot nošauts, taču tā neesot patiesība, viņš esot miris dabīgā nāvē. Es taisnojos, ka tā noteikti ir kaut kāda kļūda tulkojumā, es lasīju par to ārzemju presē un tur bija minēts kaut kāds "sprādziens smadzenēs", droši vien domāts insults, bet es to biju sapratis kā šāvienu galvā, nu, atvaino, es saku, bet ar acīm meklēju, kur tā apkopēja ar putekļsūcēju, un tad vēl man piesienas Roberts Putnis, kurš kļuvis par Satori galveno redaktoru un grib kaut kādu padomu, bet es saprotu, ka man kabatā ir palicis vakardienas saldējums, kas izkusis, tad es pamodos.
 

(bez virsraksta) @ 09:18

[info]chimera:
laikos, kad pārvietojos ar stopiem, nesprādzējās neviens. reizēm, kad braucām garām policijas patruļai, šoferis teica, lai uzmetu siksnu tā, lai izskatās, ka esmu piesprādzējusies. tā es arī darīju un jutos ļoti sazvērnieciski, stūlbie menti, ahahahā.

indija, šķiet, joprojām ir tajā fāzē. pirmoreiz, vedot deju indieti, kurš i nedomāja sprādzēties, teicu, ka tā tas neies cauri un braukšana bez siksnas latvijā ir ļ. dārgs prieks. paklausīja. citu reizi n., kas bija klāt, iesaucās, ka likums par šofera atbildību ir atcelts, un nu tāpat kā senākos laikos soda tikai pasažierus (tā ir?). tad arī nospļāvos, nolēmu netēlot učeni vai indiešu mammu (kura visiem saviem ārzemēs rezidējošiem bērniem zvana katru dienu, un pasarg šiva nepacelt trubu un neparunāt ar viņu vienu, divas vai trīs stundas!!) un ļaut cilvēkam braukt tāpat, lai tak maksā un/vai cieš, ja grib. un tā nu viņš brauc un tēlo, ka ir piesprādzējies, tāpat kā es nulto sākumā. lol!

vissmieklīgāk, protams, bija kijevā, kad kāpām ūberā, lai brauktu uz lidostu, bet tajā mašīnā vispār nebija siksnu! ņepoņatkā taustījos apkārt, līdz taksists pamanīja un jautāja: siksnas meklējat, ja? es tās parasti slēpju zem sēdekļiem, lai cilvēkiem netraucētu.
 

(bez virsraksta) @ 09:24

[info]teja:
Vai nav tă ka es parasti no šī mirkļa vēlos vairăk nekă tas ir
 

(bez virsraksta) @ 09:14

[info]virginia_rabbit:
Tags:

sabīnes reinkarnācija, zvēri attack un nelabi pīkst
 

1906 @ 08:54

[info]slepkava:
Vakar mēģinājām noskatīties 1906, laviešu filmu, dzīve ir pārāk īsa, lai skatītos šādus sūdus. Skaņu laikam latviešu filmu veidotāji vienkārši nejēdz filmās uztaisīt, lai būtu normāla vai arī tas ir kāds tehnisks brāķis pārdzenot uz citu formātu, bet nu skatīties nebija iespējams.
 

18. Jūlijs 2019

(bez virsraksta) @ 23:49

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

simo: o, mamma, cik tev daudz pumpu. 1,2,3,4, 5, 6, 7, 8, 9, 12!!
 

(bez virsraksta) @ 22:21

[info]krii:
Izlasīju Zebra "Māru". Iespaidi vēl jāpārdomā.
Palasīju recenzijas, un mani nokaitināja Žoludes apgalvojums, ka prologs rada intrigu, kurš romānā nomirs. Nav tur nekādas intrigas, prologa bēru ainā viss ir izklāstīts tik skaidri un nepārprotami, ka nepārprotamāk nevar. Recenzijas apstulbināta pārlasīju prologu vēlreiz un meklēju kādu kaut mazāko pēdu jaukšanas mēģinājumu, kāpēc lai kādam rastos vēl varianti bez vienīgā patiesā. Neatradu.
Tā Žolude ir stulba, vai?
 

(bez virsraksta) @ 22:16

[info]virginia_rabbit:
Tags:

PIS PA TRASI, SABĪNE
 

(bez virsraksta) @ 21:37

[info]krii:
Vakar mums ar seru Ričmondu sanāca paviesoties vairākos apkaimes krogos, un jāatzīst, ka viņš joprojām ir labs bārgājienu pavadonis. Varbūt būtu vēl labāk, ja viņš tik uzstājīgi nealktu sēdēt man klēpī un neizliktos par nestandarta čivavu.
 

(bez virsraksta) @ 21:28

[info]virginia_rabbit:

daudzas reizes dienā saku sev "build a wall!" un iztēlojos jaunas sienas mūsu dzīvoklī
 

(bez virsraksta) @ 20:49

[info]kisswithafist, posting in [info]iztulko:
Kādam ir varianti, kā latviski tulkot resting bitch face?
 

(bez virsraksta) @ 17:58

[info]prtg:
Parādi man savas saistības
 

(bez virsraksta) @ 15:37

[info]wowow:

Pain in the ass: Update

I apologize for the harsh words I usually hold my tongue. I will preview your link and exercise patience. Really want to make the work I'm very unorganized
 

Pain in my ass @ 12:52

[info]wowow:

998 aplikācijas lietošanas dienā:

Total pain in my ass. I’ve had this for several years never used it because I don’t have the time to sit down for a entire day and figure out how this works. I have 28 units getting the data into the way you do business is extremely frustrating and time consuming. Looks like I just wasted 3 hours off of my life trying to understand your product and I still cannot get this to work. Waste of my time waste of my money.
 

(bez virsraksta) @ 11:21

[info]chimera:
šobrīd cenšos notirgot mammas biļetes uz PV liepājā (arī viņai ir savi netikumi), un, protams, cilvēki nemāk lasīt un raksta man, nevis viņai. un tikai tagad pamanīju, ka stulbais FB ir filtrējis ziņas no nepazīstamiem cilvēkiem! pārsvarā visādu reklāmas spamu, bet viens svešs INDIETIS man nesen, kā izrādās, rakstīja you look very poetic

ar to es gribēju teikt, ka foršās bolivudas dejas mums tagad pārceļas uz sestdienu 12.00. turpat uz miera ielas. ja kāds grib un var pievienoties, būtu baisi jauki, jo man bail, ka kāds atkritīs, un mēs paliksim nerentabli maz.
 

Daugavpils izglītības iestāžu globālais kulturālais starojums @ 10:53

[info]avralavral:
"20. gs. sākumā lielāka daļa ebreju sāka braukt uz Izraēlu - patiesībā uz Palestīnu, jo tad vēl Izraēla valsts nebija. Lielākā daļa to, kas no Eiropas brauca, runāja idišā. Kad pamazām sāka ieviest ivritu, ar idišu ļoti karoja. Cionisti, kas gribēja dibināt Izraēla valsti un ieviest ivritu, centās visādos veidos apslāpēt idišu un piedāvāt tā vietā ivritu. Tas bija diezgan grūti, jo valoda vairāk nekā 2000 gadus bija mirusi, to izmantoja tikai sinagogās un Svētajos Rakstos, lietot ikdienā pārstāja jau pirms Kristus. Tādējādi tagad atdzīvināt šo valodu bija liela problēma, turklāt idišs un ladino (spāņu valodas dialekts, ko izmantoja ebreji, kas dzīvoja Spānijā līdz 15.-16.gs.) šķita tādi traucējošie faktori. Tagad ir attapušies. Izraēlas Valodas ministrija ir atzinusi, ka ivritam nekas vairs nedraud, bet idišs izzūd, tādēļ Jeruzalemes Universitātē tagad ir speciāla Idiša fakultāte.
Starp citu, cilvēks, kas ieviesa ivritu, Eliezers Ben-Jehuda, kādu laiku dzīvoja un studēja Daugavpilī. Viņš bija viens no cionisma pamatlicējiem. Kad viņš dzīvoja Palestīnā, viņam piedzima dēls, kuru viņš norobežoja no visu citu valodu ietekmes. Viņa dēls vēsturiski ir pirmais ivritā runājošais cilvēks pēc 2000 gadu pārtraukuma. Sākumā Eliezeru Ben-Jehudu uzskatīja par jukušu, domāja, ka sabojās bērnu, bet viņš uzstāja. Kad dēls brīvi runāja ivritā, viņš mācījās citas valodas. Ebrejiem ir normāli zināt 4-5 valodas. Tas viss notika Palestīnā, bet pirms tam viņš studēja Daugavpilī un vēl kaut kur Baltkrievijā."

Intervija ar Valēriju Kudrjavcevu, senebreju valodas pasniedzēju RARZI. Katoļu Baznīcas vēstnesis, 2019. gada jūlijs, 17. lpp.
 

(bez virsraksta) @ 09:11

[info]f:

bet tad ir mirkļi, kad nolieku bērnu gultiņā, tas tur vēl diezgan nemierīgs un nemaz netaisās gulēt, es tikmēr blakus istabā piesēžos pie kompja, un pēc desmit minūtēm attopos, ka "jopcik, bērns!"
eju skatīties, a viņš jau aizmidzis šņākuļo. lai slavēts jupiters un buda.
 

PC izņemot korpusu un HDD @ 08:52

[info]brr, posting in [info]pa_leeto:
Dažas PC daļas pārdošanai. Kopā ņemtām tik jāpieliek klāt cietais disks un korpuss, un var lietot. Dokumenti, grafiski darbi, kāda filma etc. pilnīgi mierīgi. Var pat kādi vecāku spēli mēģināt padzenāt.

Daļas:

Procesors Intel Core I3 4130@3.4GHz - 10 €
Mātes plāte MSI H81M-P33 - 10 €
Abi stāv kopā.
Foto

Video karte Ausus GeForce GTX 650Ti 1GB
Foto - 10 €

Ram Kingston 8GB DDR3@799, divi moduļi - 10 €
Foto
Foto II

Ja ņem visu kopā, iedošu Coolermaster 500w barokli līdzi, funkcionāls, bet dzeses ventilatora gultņi klakšķ.
 

(bez virsraksta) @ 02:10

[info]rasbainieks:
lasu vēso prātu. līdz 52. lappusei likās, ka es varētu šo tulkot angliski.
 

(bez virsraksta) @ 01:30

[info]krii:
Lielisks vakars. Paldies.
 

17. Jūlijs 2019

Latviešu valodas apguves materiāli @ 20:45

[info]samantta, posting in [info]pajautaa:
Mans britu draugs jau pāris gadus uzstāj, ka vēlas iemācīties latviešu valodu. Sākumā mēģināju mācīt sarunvalodu, bet sapratu, ka bez kaut kādas struktūras man pašai tas ir pārāk problemātiski un grūti. Vai varat ieteikt kādus apguves materiālus - online vai grāmatas/e-grāmatas. Vai ieteikt kā labāk strukturēt mācības? Es domāju, ka ar kaut kādiem materiāliem man vismaz būtu ievads un tad es varu improvizēt un daudz sakarīgāk izskaidrot!

P.S. nedzīvoju Latvijā.
 

(bez virsraksta) @ 07:10

[info]lidaka:
Tags:

No vienas puses gribaas ar kaadu parunaaties, no otras - nee.
 

(bez virsraksta) @ 13:52

[info]au:
nesen te tviteris ziņoja, ka esot kaut kāda milzumliela diskusija par to, vai uzšaut pa dibenu ir vai nav ok. protams, nav. ja vien uzšāvējs nav vīrs un jums tas laulības līgumā norunāts :)
bet es par ko citu tomēr - vai tas tiešām ir tikai mans burbulis, kurā neesmu to pieredzējusi, un vīrieši mūsdienās tā dara? es laikam nezinu nevienu sievieti, kurai kāds svešs būtu iesitis pa dibenu. kur tas notiek? naktsklubos? tirgū? vai arī sievietes nekad par to nerunā? man pietiek, ka kāds uz mani ne tā paskatījis, ka esmu jau savu sašutumu izstāstījusi kolēģiem pie kafijas (pirms-bērnu laikā)

var jau būt, ka tviteris - tā ir paralēlā pasaule - un nav ko domāt, kur un kā uzšauj pa dibeniem Kaimiņa vēlētājs.
 

(bez virsraksta) @ 12:17

[info]f:

nez vai manu dzīvi var saukt par notikumiem bagātu. sarunas notiek pa telefonu, bet cilvēkos izeju, principā, kā pensionāri - pie dakteriem. ar tiem man arī vienīgais dzīvais kontakts. tā, lūk, šodien ginekoloģe, pirms ievadīt man kyleena, jautā: "ef, tu vispār plāno dzemdēt otru?" brīnumainā kārtā, kad pateicu "nē", viņa ar sejas izteiksmi teica drīzāk: "nu es gan tev gribētu ieteikt to otru tomēr dzemdēt, bet tavs lēmums ir tavs lēmums", bet neko neuzspieda. mans minējums - ar tām dzemdībām, kas bija, mēs abas gluži labi nomocījāmies vēl kādiem desmit mūžiem uz priekšu.

pat nezinu, kā lai atdzīvina savu sociālo dzīvi. au regulāri iet uz pasākumiem, bet man tā liekas teju vai militāra operācija, - iziet no mājas ar sīko. un man ir tikai viens. kamēr mēs divatā esam tikuši līdz mašīnai, viņam jau pēc 30 minūtēm jāliekas atkal gulēt!
too soon?
 

(bez virsraksta) @ 12:21

[info]dienasgramata:
DELFI. Ukrainas olas lauž ceļu uz Latvijas tirgu.
 

(bez virsraksta) @ 12:19

[info]dienasgramata:
DELFI. Dombrovski nebiedē dzimumu vienlīdzība.
 

(bez virsraksta) @ 12:16

[info]dienasgramata:
DELFI. Latvijas piekrastēs sastopamais Tatārijas salāts nereti cilvēkos rada prieku un apbrīnu – tam ir rukolveidīgas lapas zilganzaļā krāsā. Savukārt ziedēšanas periodā no jūlija līdz septembrim var novērot zili violetus ziedus. Tomēr, kā atzīst eksperti, Tatārijas salāts ir invazīva un agresīva suga, kas būtiski ietekmē Latvijas augu sugas un biotopus.
 

(bez virsraksta) @ 11:09

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: kas tagad katru dienu būs jauna diena?
Mūzika: Nick Cave & The Bad Seeds - Mercy
Tags: , ,

šī ohuja sakarā jūtos, ka jāpieraksta, ka vakar bija kas līdzīgs. tikai telepurķī. es paņēmu rokā telepurķi, unlocked the screen, atvēru whatsapp un... telepurķa Spoķiks sāka man lepni spēlēt Apollo 440. pirms kāds kaut ko - laptops bija mājās un aizmidzināts, citos devaisos mana Spoķika nav.

bet kaut kādās citās ziņās, man laikam ir pietiekami iepaticies būt the freak that I am, ka man ir ļ ok beidzot ar to, ka lielākoties cilvēkiem, generically speaking, nepatīku, nekad neesmu patikusi. (kas, savukārt, nozīmē, ja tu, dārgo lasītāj, lasi un domā, ka es tev tīri ok patīku, ja, tad ir vērts izvērtēt pašam savu inner freak.)

un man pēkšņi pieder kaktuss. ko dara ar kaktusu?
 

(bez virsraksta) @ 11:37

[info]virginia_rabbit:
Sabīnīte - čurulīze, noprotestēja jaunās smiltis, nokārtojoties katru reiz citā veļas groziņā.
audzītes atkal sūdzās, ka Simoniņš šaudās ar mazo lielgabaliņu un lūdz viņu savākt, tāpēc nācās kancelēt sapulci. mums visiem ir vajadzīgs brīvlaiks.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata