Nepabeigtā dienasgrāmata


18. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 14:11

Aizvadītajā diennaktī Evaņģēlisko kristiešu draudzes nakts patversmē "Zilais Krusts" patversmē konstatētie 18 jaunie ar Covid-19 inficētie ir klīniski veseli, bez izteiktām slimības pazīmēm. Zili brīnumi!
 

(bez virsraksta) @ 09:09

DELFI. Nav pareizi repatriantus uzskatīt par ienaidniekiem, kuri atbrauc ar vienu mērķi - pārkāpt noteikumus un aplipināt citus, sava sociālā tīkla "Twitter" ierakstā norādījis ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.
 

15. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 11:22

Latvijā sastopamā vīrusa ģenētiskajā kodā ir atklātas arī vairākas unikālas mutācijas, kas pagaidām vēl nav ziņotas nekur citur pasaulē, noskaidrojuši Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centra zinātnieki.
Kā iepriekš teikts: "neviena cita tauta "nestāv līdzās" tam, cik skaisti olas prot nokrāsot latviešu tauta."
 

14. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 17:41

DELFI. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kurš pirms Lieldienām aicināja ikvienu tautieti krāsot olas un rādīt tās citiem, pirmajā pēcsvētku dienā uzteicis latviešu māku krāsot šo auglības simbolu, sakot, ka neviena cita tauta "nestāv līdzās" tam, cik skaisti olas prot nokrāsot latviešu tauta.
 

13. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 22:35

Pagājušonakt redzēju dīvainu sapni, kurā vispār nebija nekā no šībrīža noskaņas, nekādu vīrusu, visādi masu pasākumi un tā. Mani noķēra un pratināja kāds jauns policists cirtainiem blondiem matiem, visu laiku prasīja, ko es redzu sapņos, it kā mēģinot no tā izvilkt, kādi noziegumi man ir padomā, tur bija kaut kas ar bērniem, es it kā esot sarīkojis sprādzienu bērnu sarīkojumā vai vismaz gatavojies to darīt, un es cenšos kaut kādā veidā no viņa tikt vaļā, bet šis iet visur līdzi un uzmetas par sirdsdraugu, bet tad man parkā pēkšņi pieskrien piecas pavecas sievietes un prasa, vai es esmu Ilmārs Šlāpins, izrādās, viņām ir Ivetas Apkalnas koncerts pēc dažām minūtēm un tur ir paredzētas divas dziesmas ar maniem vārdiem, tāpēc vajag manu atļauju, es prasu, kas par tekstiem, viņa noskaita, par vienu trīsrindi man šķiet, ka varbūt ir kaut kur dzirdēts, moška no pirmā dzejoļu krājuma, varbūt tur bija tādi īsi iestarpinājumi starp dzejoļiem, par otru fragmentu man pirmā dzirdēšana, bet nu labi, saku, ka piekrītu, lai tik dzied. Tad es arī tiku vaļā no policista un aizskrēju uz to koncertu, izrādījās tas ir kaut kāds bērnudārzu koru pasākums, īsti nesapratu, kādā sakarā tur Apkalna, koncerts sākās ar noskaņojuma uzkurinātāju, nu, tādu Baibu Sipenieci, kura sauca: "Plaukstiņas, plaukstiņas!" un bērniņi visā zālē cēla augšā plaukstiņas un kustināja šurpu turpu, kā tādi baltie zalkši no Tūves Jānsones grāmatām.
 

(bez virsraksta) @ 13:47

Tiklīdz traukus nomazgāsi
Skat – jau jauna kaudze top
Kā te brīvi nosargāt mums
Kā te vispār izdzīvot
Var jau, protams, nemazgāt
Bet atnāk, lūk, te visādi
Saka – trauki jums netīri
Kur tad te vispār vairs brīvība

Dmitrijs Prigovs
 

12. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 21:44

tikmēr feisbukā:

 

6. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 13:42Ludvigs Vitgenšteins 1916. gada 6. aprīlī: “Dzīve ir...”

1916. gada 7. aprīlī: “...spīdzināšana, kas brīžiem mazinās, bet tikai, lai padarītu mūs jutīgākus pret citām mocībām. Šausmīgs moku komplekts. Visu nakti nogurdinošs pārgājiens. Mani mocīja klepus un atrašanās piedzērušos, nelietīgu un stulbu cilvēku sabiedrībā. Dari labu un priecājies par savu tikumu. Esmu slims un man ir nožēlojama dzīve. Kungs, palīdzi man. Esmu nelaimīgs nabaga cilvēks. Izdzirdi mani, Kungs, un dāvā man mieru! Āmen.”
 

5. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 12:36“Pārnākot mājās, atradu sievu saposušos tā, it kā viņa būtu pabijusi ārzemēs, taču es domāju, ka nebija gan, uz ko viņa man atbildēja kaut kā tā, kā man nepatika, un es viņu nedaudz pavilku aiz deguna, saprotams, lai viņu apvainotu un vēlāk mierinātu, kaut arī centos to noliegt, taču izdarīju to steigā, nabadzīte uztvēra to slimīgi, domāju, ka deguna saspiešana tiešām bija sāpīga, jo viņa vēl diezgan ilgi raudāja, taču pamazītēm mēs atkal kļuvām par draugiem gan pēc vakariņām pie manis kabinetā, gan arī vēlāk gultā.”

Semjuels Pīpss 1664. gada 5. aprīlī
 

4. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 14:35"Šodien brīnišķīga diena. No visām pusēm uzradās kalni: zili, safīrkrāsā, dzelteni un sarkanbrūni. Pelēkas debesis un perlamutra tāles. Pa platas straumes gultni nonākam līdz Karakizilam, tas ir, “melnsarkanajam”. Šis nosaukums ir piešķirts taisnīgi, jo klintis ir veidotas no melna un sarkana lielgraudaina granīta. Tuksneša klusums. Cik gan labāki ir šie vientuļie langari par pilsētām un netīrajiem tirguslaukumiem. Žēl iedomāties, ka mēs varētu būt gājuši četras dienas starp vientulīgām klintīm un tāliem sniegājiem. Šodien ieraudzījām pirmos zemos skujukokus. Pa visu dienu, septiņdesmit četru verstu garumā tikai viens nožēlojams langars ar sliktu aku “simt aršinu” dziļumā. Pa visu dienu tikai divas mazas karavānas ar izkāmējušiem mūļiem. Skaidrs, ka mēs neejam pa ķīniešu lielceļu, bet pa jaunu, vēl neatklātu zemi. No kalniem spraucas melnu slānekļa un ogļu veidojumu līnijas. Un viss tuksnesis pamiris nākotnes soļu gaidās."

Nikolajs Rērihs 1926. gada 4. aprīlī
 

3. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 13:40“Mīlestībā bailes ir uzticības pamatā. Bailes šķirties, jo bail, ka nākamais nebūs tik labs vai tik noturīgs, vai no tā, ka tavs iepriekšējais bez tevis jutīsies tīri labi. Sievietes nemaz tik bieži nepamet dzērāju, kā par to tiek runāts. Dzērājs, būdams brīvdomātājs, vienmēr dabūs citas sievietes, turklāt viņš izraisa mātišķas jūtas un arī seksuālu interesi, jo viņš ikreiz ir cita persona.”

Dona Pauela 1941. gada 3. aprīlī
 

2. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 09:47“Šodien mēs uzsākam garu ceļojumu. Autobuss atiet deviņos no rīta un sasniegs Džeksonvilu divos naktī. Tas ir “ekspresis”, kas pietur tikai vienā vai divās vietās. Salonā pārdod sendvičus un kokakolu, krēslu atzveltnes ir atgāžamas atpakaļ, naktī katrs ieslēdz mazu personisku lampiņu kā lidmašīnās. Un stjuarts palīdz mums ērtāk iekārtoties, pieregulējot sēdekļus, nosaucot nākamo pieturu un pastāstot par ainavu aiz loga. Mēs ceļojam cauri Luiziānai, Misisipi un Floridai. Deltas atzari ir plati kā ezeri, tie mirdz saulē, un Meksikas līcis ir zils kā medusmēneša sapnis. Palmas, kaktusi, rododendri, ziedošas pilsētas, tropiskie meži ar biezu augu valsti, romantiskas mājiņas ar mierpilniem mauriņiem, vientuļas, pussagruvušas būdiņas mežos, mirguļojoša jūra, gurdenas lagūnas, nokarenās “spāņu sūnas”, greznas un biedējošas – vienas dienas laikā Dienvidi atklājās mums visos savos kontrastos. Un šīs dienas laikā Dienvidu lielā traģēdija vajāja mūs kā uzmācīga apmātība. Pat ceļotājs, kura skatu ierobežo autobuss un uzgaidāmās telpas, nevar no tās izbēgt. No brīža, kad iebraucām Teksasā, lai kur mēs dotos, gaisā bija jūtama naida smaka – arogantais balto naids, klusais melnādaino naids. Stacijās respektablas, bezgaumīgi ģērgušās vidusšķiras matronas ar skaudīgu naidu lūkojas uz koši tērptām un jautri rotātām jaunām melnajām meitenēm, bet vīriešus aizvaino nepieklājīgi skaistie jauno melnādaino vīriešu ķermeņi, tērpti vieglos uzvalkos. Amerikāniskajai pieklājībai šeit nav vietas. Drūzmējoties rindā pie autobusa, melnādainie tiek izstumti. “Tu taču nedomā palaist to nēģerieti pa priekšu,” no naida drebošā balsī kāda sieviete saka savam vīram.”

Simona de Bovuāra 1947. gada 2. aprīlī
 

1. Aprīlis 2020

(bez virsraksta) @ 11:43“No 25. marta līdz 10. aprīlim gulēju Ostroumova klīnikā. Klepoju asinis. Abās pusēs trokšņi izelpā, labajā pusē paliek trulāk. 28. martā bija atnācis Tolstojs L.N.; runājām par nemirstību.”

Antons Čehovs 1897. gadā aprīlī
 

30. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 09:37"Gulēju labi un piecēlos vēlu, desmitos. Dažkārt esmu gana dumjš un saēdos asu ēdienu ar mērķi pārbaudīt, vai manas reproduktīvās spējas ir iznīcinātas vai nav. Izdarīju to vakar un dabūju caureju uz visu dienu. Man vajadzētu censties uzbudināt savu miesaskāri pēc iespējas mazāk."

Ļevs Tolstojs 1852. gada 30. martā
 

29. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 11:26"Tas ir apbrīnojami, cik daudz atrodas lietu, ko darīt mājā, vienalga, jaunā vai vecā mājā. Un kaut kāda iemesla dēļ man patīk visus šos sīkos remontus un uzlabojumus paveikt pašam. Jocīgs skopulīgums mani pārņem, kad par slikti izdarītu darbu kādam jāmaksā divdesmit pieci dolāri, ja tikpat slikti to pašu varu izdarīt es, tikai īsākā laikā. Turklāt es varu improvizēt, bet lielākā daļa cilvēku to nevar. Iedodiet man kasti ar visādiem koka un metāla štruntiņiem, un es no tā varu pagatavot praktiski jebko. Un tas nav tikai skopulīgums. Man patīk to darīt. Tas man sagādā sava veida apmierinājumu. Nupat es esmu izdomājis, kā sakārtot puķu podus vecā cepuru tureklī, ko savulaik nopirkām. Domāju, ka mans izgudrojums ir brīnišķīgs, turklāt man tas bija jāizgudro, un es nedomāju, ka jebkuram cits kas tāds būtu ienācis prātā. Tas sniedz man baudu, ticiet vai nē. Un, kad tas ir pabeigts, atradīsies vēl kaut kas, ko vajadzētu izdarīt. Taču tagad man ir jābeidz domāt par izgudrojumiem un jādodas atpakaļ pie savas grāmatas."

Džons Steinbeks 1951. gada 29. martā
 

28. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 12:02"Vakar nomira Arnolds Benets, un tas mani skumdina vairāk nekā es būtu domājusi. Apburoši patiess cilvēks, lēnīgs un nedaudz neveikls sadzīvē, labvēlīgs, apdomīgs, laipns, vienkāršs un tāds, kurš apzinās savu vienkāršību, nedroši taustoties un meklējot pēc kaut kā augstāka, panākumu lutināts, nereti sāpināts, kvēls, baudkārs, neciešami prozaisks, taču cieņpilns, apmāts ar rakstīšanu, taču pieņemts sabiedrībā, slavas un greznības aizgrābts, taču joprojām naivs, vecais muļķis, egoists, ko dzīve apžēlojusi tā kompetences dēļ, literatūras veikalnieks, kura jūtīgumu pārklāj biezi tauki, pārticība un kāre pēc atbaidošām Ampīra stila mēbelēm. Šīs ir tās lietas, kas man ik pa brīdim ienāca prātā šorīt, kad piesēdos pie savas dienasgrāmatas, atcerējos arī viņa apņemšanos rakstīt 1000 vārdus ik dienu, to, kā viņš vakar aizjoza, lai to darītu, un sajutu skumjas par to, ka viņš vairs nekad neapsēdīsies un nesāks metodiski pierakstīt noteikto lappušu daudzumu saviem skaistajiem, strupajiem strādnieka pirkstiem."

Virdžīnija Vulfa 1931. gada 28. martā
 

17. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 21:29

Edička Ļimonovs nomiris 77 gadu vecumā. viņa pēdējais ieraksts blogā: "Я заключил договор на новую книгу. Книга называется «Старик путешествует». Она уже написана. Права куплены издательством Individuum. Приходили молодые и красивые ребята, парень и девушка. Они мне понравились. Договор подписан вчера. Так что так."
 

13. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 08:44

Konservēti griķi ar tualetes papīru.
 

9. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 08:33

DELFI. "viņš aicināja visus, kas atgriezušies no slimības skartajiem reģioniem, izvairīties no kontakta ar gados vecākiem cilvēkiem".
 

6. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 19:14

DELFI. Latvija nosaka visu Itāliju kā infekcijas skarto teritoriju
 

5. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 17:47

DELFI. Policija aicina atsaukties Bauskā piekautu vīrieti
 

(bez virsraksta) @ 17:34

DELFI. Austrālijā vairs neplosās neviens
 

4. Marts 2020

(bez virsraksta) @ 09:36

DELFI. Pie stūres pieķerti seši šoferi alkohola reibumā

p.s. iedomājos, kā viņi visi seši sadzērušies pie tās stūres pieķerti
 

26. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 17:40

man nepatīk jauno Samsungu kameru izvietojuma dizains. reāli tizls. it ipaši tas izvirzījums virs virsmas
Kāpēc lai kāds kaut ko tādu gribētu sev kabatā?
 

(bez virsraksta) @ 09:58

SADURSME. Pārdaugavā policisti pamana “Hondu” ar aizsvīdušiem logiem un aiztur divus “sapīpējušos” indiešus
 

(bez virsraksta) @ 09:43

No darba sludinājumiem: Nacionālais veselības centrs aicina darbā sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja vietnieku uz noteiktu laiku. Nez, tas uz koronavīrusa epidēmiju?
 

20. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 13:11

Misāni tagad izdos Latvijai, kur viņai draud četri gadi Cēsu kolonijā? Vai arī prokuratūra teiks: ai, ziniet, mēs pajokojām? Vai arī māsas iesniegtais viltotais bankas dokuments izrādīsies viltoti viltots un jāsēž būs māsai?
 

(bez virsraksta) @ 12:53

šodien krutākie darba sludinājumi no cv.lv:

EKSPERTS/-E ATBILSTĪBAS JAUTĀJUMOS
INSTRUMENTU ASINĀTĀJS (Vēlama darba pieredze instrumentu asinātāja amatā)
ТЕЛЕФОННЫЙ ОПЕРАТОР ИСХОДЯЩЕЙ ЛИНИИ

stabili turas vai tiek atjaunots sludinājums, kurā tiek meklēts
LAIMAS ŠOKOLĀDES MUZEJA EKSKURSIJU UN RADOŠO DARBNĪCU VADĪTĀJS/-A

vai nu tur baigi augstā mirstība, vai arī pārāk maz maksā, tas taču katra bērna sapņu darbs "Kad es izaugšu, es būšu..."
 

15. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 17:40

 

14. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 14:56

gads bez darba
 

12. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 11:44

LSM. Bērna liekajam svaram un ēšanas atkarībām ir kāds dziļāks iemesls
 

9. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 22:05

DELFI. Divus vīrus Latgalē notiesā par marihuānas audzēšanu meža biezoknī.

Abi vīrieši šajā laikā, īstenojot savu noziedzīgo nodomu audzēt marihuānu, pieskatīja vietu aptuveni 200 metru attālumā no upes, meža masīvā, kur abi kopā 2018. gada maijā iesēja narkotiskās vielas saturošā auga sēklas. No iesēšanas brīža abi vīrieši regulāri laistīja un mēsloja augus, sekojot to augšanai, un izaudzēja 32 augus,
 

7. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 13:24

DELFI. Neļauj peldošiem plankumiem ierobežot Tavu redzi
 

(bez virsraksta) @ 12:58

DELFI. Janvārī no kāda dzīvokļa Rīgā izņemts melnais leopards.
 

6. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 15:27

DELFI. Ugunsgrēkiem nogalinot ķengurus un koalas, vietu ieņem brambiji un kaķi
-
 

(bez virsraksta) @ 13:06

DELFI. Porziņģis pēc ārsta apmeklējuma noskaidros lauztā deguna nopietnību
 

4. Februāris 2020

(bez virsraksta) @ 14:57

DELFI. Latvijā aizliegs mājputnu turēšanu ārā
 

31. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 23:10

DELFI. Sāls laizīšana ir vakardiena.
 

29. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 11:54

LSM. Policija brīdina par šifrējošo izspiedējvīrusu uzbrukumiem
 

(bez virsraksta) @ 11:53

LSM. Latvijas zinātnieki pierāda zarnu baktēriju ietekmi
 

(bez virsraksta) @ 11:52

DELFI. Baltkrievijā pazuduši visu cukurfabriku direktori
 

28. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 11:01

LSM. Maskavā izveido kafejnīcu, kurā dzīvo eži ... tālāk ... )
 

27. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 21:34

DELFi. Pļavniekos vīrietis izrēķinās ar vārnām. Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka vīrietis nošāvis vārnas, jo tās, viņaprāt, piegružo un padara netīru apkārtējo vidi, tostarp automašīnas.
 

(bez virsraksta) @ 11:23

LSM. Ķīnas vīrusa upuru skaits pieaudzis līdz 80
LSM. Mūžībā devušies jau vismaz 10 iedzīvotāji, kas izvēlējās 2. pensiju līmeņa mantošanu
 

26. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 22:16

Bet tas Spotify piedāvājums sekot draugiem ir krīpī - tu pamosties septiņos no rīta svētdienā un redzi, ka Artuss Kaimiņš šobrīd klausās Dido
 

22. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 15:45

DELFI. Daudziem no mums gribētos aizbēgt no ikdienas rutīnas un raizēm, dodoties garā ceļojumā
 

21. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 21:52

DELFI. Laiks apgriezt skarainās hortenzijas!
 

(bez virsraksta) @ 14:43

DELFI. Tūnberga ieradusies Davosas forumā un pieprasa tūlīt pārtraukt lietot
 

(bez virsraksta) @ 12:39

DELFI. (rubrikā IZKLAIDE) 71 gada vecumā uzstāšanās laikā festivālā nomiris daudzu mūziķu cienītais Nešvilas folka un kantri mūzikas dziesminieks un komponists Deivids Olnijs. Mūziķis aizvadītās nedēļas izskaņā uzstājās mūzikas festivālā Floridā, kad savas uzstāšanās laikā viņš negaidīti pārtrauca dziedāšanu, atvainojās faniem un aizvēra acis.
 

20. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 22:45

Šodien saņēmu kontā 0.50 eiro no Latvijas Loto. Atceros, kaut kad biju reģistrējies viņu mājaslapā, kad 2018. gada pavasarī nopirku pāris Simtgades loterijas biļetes, kas neko nevinnēja. WTF?
 

Nepabeigtā dienasgrāmata