Nepabeigtā dienasgrāmata


24. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 16:29

[info]morraa:
Netālu no darba ir viesnīca, turklāt tāda vēl no, gandrīz gribēju pateikt padomju laikiem, bet Japānas reālitātē tas būs Šova laikmets.
Tātad, viesnīca no Šova laikmeta: ar tualetes flīzēm klātu auto piebrauktuvi, vairāku metru lielu metāla izkārtni ar viesnīcas nosaukumu, stikla un metāla durvīm. Ieejot tabakas un sautētu kāpostu smaka, grīdu klāj biezi, sarkani paklāji un liftos iekšā sienas ir pārklātas ar to savulaik populāro koka tekstūras pakaļdarinājumu brūnā krāsā. Zem griestiem karājas nodzeltējušas kristāla lustras un sienās ir rozā tapetes. Nikns septiņdesmito gadu baroks.

Daudziem rodas jautājums ko es daru viesnīcā darba laikā. Būs jāpastāsta.
Vienīgais iemesls iet uz viesnīcu darba laikā ir ēdiens. Viesnīcā ir tikpat padomiska izskata restorāns kurš tikpat griezīgi ož pēc tabakas dūmiem, bet ak, cik viņš ir labs.

Porcijas ir lielas. Ēdiens ir smuks un gards. Pasniegšana ir izcila. Apkalpo sirmi viesmīļi melnos, noputējušos uzvalkos. Ēšanas piederumi ir no Šova laikmeta: veci, bet kādreiz bija tik kvalitatīvi, ka lieliski darbojas vēl šodien. Smagi, laikam no sudraba.
Un galvenais, ka tas viss maksā tik maz, ka negribot jūties parādā ejot projām.
Lieliska viesnīca. Tagad viņai pretī ir uzbūvētas olimpisko sportistu kopmītnes un skats uz līci vairs nav tik labs, bet visu pārējo šarmu tas nemazina.
 

(bez virsraksta) @ 08:41

[info]prtg:
"Pievienot vērtību" nereti nozīmē visu padarīt 2-3x sarežģītāku, nekā minimāli nepieciešams, un reizē nedaudz ērtāku un glītāku, nekā izdotos, darot pašam.
 

: par aktuālo @ 08:21

23. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 20:20

[info]basta:
Bija vasara, pusstundu lija un tad sākās rudens.
 

(bez virsraksta) @ 19:47

[info]prtg:
Tags:

The Social Dilemma (2020)
 

(bez virsraksta) @ 18:29

[info]virginia_rabbit:
esmu atpakaļ no grāmatu kopšanas atvaļinājuma
 

par labi pavadītu laiku @ 18:13

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

Eižens pa telefonu draugam: jā, nu ir labs laiks... bet es.. mums ir dažādas izpratnes par to, kā labi pavadīt laiku... man patīk apgulties dīvānā un skatīties telefonu.
 

(bez virsraksta) @ 14:46

[info]missalise:
Šodien es esmu kļuvusi par vienu gudrības zobu nabagāka. Bet process bija samērā nesāpīgs un arī diezgan ātrs (36 minūtēs man apskatīja visus zobus, uztaisīja ārstēšanas plānu, diviem zobiem uztaisīja rentgenu, veica anestēziju un tad arī izrāva). Tagad jūtos jocīgi, bet nu labi.

Priekšnieks pie sevis taisa sanāksmi. Man katru reizi, kad viņš taisa sanāksmes, pilnīgi stress sākas - kas atkal noticis?
 

(bez virsraksta) @ 13:46

[info]slepkava:
Ko Jūs ieteiktu pilnīgi debīlu klausīties, kad nāk miegs un tas, ko tur runā uzspridzina smadzenes? Artusu Kaimiņu un Kiviču jau esmu noklausījies.
 

(bez virsraksta) @ 10:45

[info]prtg:
Untaste my heart
 

(bez virsraksta) @ 09:59

[info]martcore:
pat lejupielādēto mūzikas albumu nosaukumi saliekas dīvainā poētiskā vēstījumā

 

: rudens kompozīcijas @ 08:35

[info]f:
tas ir noticis - pirmdien jāierodas ar rudens kompozīciju dārziņā.
kaut kāda iemesla dēļ man tas šķiet ļoti aizraujoši. nevis pats kompozīcijas fakts, bet tas, ka, nu, nezinu, mani pilnīgi prjot - my baby's so big!
also, šonakt visi gulēja ļoti labi, netraucēja ne kaķis, ne suns, ne bērns, ne pērkona negaiss, ne slikti sapņi, bija skaists nepārtraukts astoņu stundu miegs, varbūt tāpēc.

bet galvenais jautājums -
ko jūs nesāt?
 

(bez virsraksta) @ 12:05

[info]morraa:
Šibujā ir neliela, pavisam mikroskopiska mēroga kafejnīca, kur es mēdzu paslēpties un atšķaidīt stresu ar kafiju.
Kafejnīcā maiņās strādā Eri un Šigemi.
Eri ir šerpa un gudra, ar japānietei neraksturīgu tiešu valodu. Viņa ir arī emocionāla, diezgan ievainojama, ar mākslinieces skatienu uz pasauli.
Šigemi, savukārt, ir dienvidniece. Viņai apkārt ir tāda kā relaksētības gaisotne. Viņa var stundām ilgi stāvēt atspērusies ar elkoņiem pret palodzi un ar nemainīgu Budas smaidu vērot pasauli.

Aizvakar aizbraucu pēc espresso, atradu Eri ar skropstutušu pa visu seju. Agrāk mēs bieži runājām par sieviešu vienlīdzības jautājumiem un tagad, izskatās, ka viņai bija gana.
Atnāca Šigemi, atnāca arī bāra dzērienu kungs, visi mierināja Eri. Viņa, savukārt, stāstija, ka ar to vīrusu nevar aizbraukt nekur uz ārzemēm, bet Japānas vide viņu nogalinot.
Kādu laiku Eri dzīvojās pa Franciju un tur viņai tīri labi esot paticis. Būs jāiesaka aizbraukt uz ārzemēm vispāri. Šķiet, ka Eiropa viņai būs vairāk pa prātam, jo tas realitāti mīkstinošais burbulis kurš ir Šigemi, Eri nemaz nav un, izskatās, ka nekad nav bijis.
 

(bez virsraksta) @ 11:30

[info]dejavu:
Es bieži naktīs eju staigāt vietējā dabas parkā, kur viss ir dramatiski - dramatisks okeāns un klintis un nereti arī laika apstākļi un takas caur krūmu džungļiem, kuras mēdz aizaust visai dramatiska paskata zirnekļi. Es eju tumsā, bez gaismas, jo kājas jau sen tur visu atpazīst.
Un vēl tur ir dramtiski varžu kori. Lūk un viens no tiem varžu koriem ir sācis radīt tādas skaņas, kuras es nekādi vardēm nevaru piedēvēt - tādi dobji būcinoši, mehānski ritmiski trokšņi pa vidu parastajai ņerkstēšanai. Katru reizi apstājos un nobrīnos un katru reizi nodomāju, ka nevar būt, ka tas no vardēm nāk...
 

22. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 21:35

[info]lavendera, posting in [info]pajautaa:
Ja Frīda Kalniņa-Saulīte apprecas ar Žani Lauriņu-Kalnbergu un grib gan pieņemt vīra uzvārdu, gan paturēt savējo, vai viņa turpmāk sauksies Frīda Kalniņa-Saulīte-Lauriņa-Kalnberga?
 

autoskolas Rīgā - labās un ne tik labās? @ 20:55

[info]dailiga, posting in [info]pajautaa:
Tags:

Kuru autoskolu iesakāt 2020.gada rudenī? Un kuru noteikti ne?
 

(bez virsraksta) @ 18:53

[info]honeybee:
Cita starpā, vārdsakot, šodien ieraudzīju čatā frāzi "varētu 400 EUR notērēt grāmatām" un notvēru to saldo, mulsinošo sajūtu, kas parasti ir tad, kad kāds kindof simpātisks cilvēks ir tā kā sācis ar tevi flirtēt, un tu iztēlojies, kā tas būtu, un viss ir tik ļoti uzbudinoši un vienlaikus ne pa īstam...

Nu, tas tā, atbildot uz jautājumu par to, kā vajag izrādīt simpātijas

(situācija, piezīmēsim, sausi akadēmiska)
 

(bez virsraksta) @ 18:40

[info]teja:
Paula "Pasaules vēsture" ir ideāla slimības laika lasāmviela, ja jums vajag par sevi parūpēties, siltās zeķēs ar tēju un ķiplokiem un melno šokolādi un tītara-kāpostu zupu (tādu es sev izvārīju un ēdīšu jau 3.dienu), svecēm un smaržkociņiem. Aiztransportē bērnībā, kad pavadīju dienas disociējoties un lasot, piemēram, Balto grāmatu, Blaumani utt.

vienlaikus man no tā visa ir skumji, palasu pāris stundas un tad sāku raudāt, jo tajā grāmatā, jo īpaši valodā, šķiet ir ielikts viss tas mīļums, ko viņš grib sūtīt pats sev uz savu bērnību; tāda attiecību (ar sevi un ģimeni) realitāte, kurā viņam, jūtu, būtu gribējies dzīvot, bet vienlaikus arī liekas, ka viņš par to raksta tieši tāpēc, ka viņam šķiet, ka tas realitātē nav iespējams.

yo, Paul, no mana iekšējā bērna tavam iekšējam bērnam

Katrīna teica, ka esot vēl ilustrāciju albums, kur viņš zīmējis akvareļus, paralēli šīs grāmatas rakstīšanai. manuprāt, šī grāmata kaut kad būs jāpārpublicē ar visām ilustrācijām.

vēl tur šajā vintage valodā ir izstāstīta arī visa mūsdienu Eiropa, kultūras telpa ar nāciju/politiskajām atšķirībām, labs storytellings; katra nodaļa ir tāda arhetipiska, šamaniska telpa. diezgan pārsteidzoši. esmu tikusi līdz vidum, bet man šķiet, ka tā ir laba grāmata.

disclaimeris: tomēr ziņoju, ka fiction prozu neesmu lasījusi kādus 7 gadus (vai kad iznāca Jelgava 94; ā, vēl kaut kad izlasīju Lydia Davis bet arī nu jau būs pāris gadi), varbūt idealizēju. šo grāmatu nopirku tikai tāpēc, ka man šķita svarīgi to izlasīt kā tribute
 

(bez virsraksta) @ 17:35

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

- es neesmu gribulītis. es vienkārši skatos youtubes un man tas viss patīk
 

(bez virsraksta) @ 17:27

[info]teja:
negribu nevienu satikt, lai neietekmētos.
 

(bez virsraksta) @ 17:21

[info]teja:
ļoti patīk spāres un sienāži. viņi ir citplanētiešu droni, kas mani izseko.
steam-punk vaporwave afterlife vēstneši, esi mans eņģelis.
 

(bez virsraksta) @ 12:54

[info]au:
šovakar es darīšu kā tāda īstena sabiedrības dāma - glupiķe.
neiešu uz filmu, iešu tikai uz āfterīti!
 

(bez virsraksta) @ 12:02

[info]grizzly_bear:
Varbūt kāds izīrē dzīvokli? 1 liela vai 2 istabas, centrs/āgenskalns, īre līdz 350 mēnesī (+komunālie)?
 

(bez virsraksta) @ 11:40

[info]_re_:
mama raģi meņa obratna - šorīt galvā ieslēdzās tinīts
 

(bez virsraksta) @ 11:39

[info]slepkava:
Pēdējā laikā no rītiem nedaudz sāp kakls, protams apkārt ceļojošais "triperis" visu laiku liek izdomāt visādas muļķības.
 

Ereader @ 09:14

[info]grao, posting in [info]pajautaa:
Esmu sabriedusi pirkt e-lasītāju. Tikai kādu? Pārsvarā lasīšu zagtus epubus. Vai Kindle vispār ar tādiem sadarbojas? Ir arī lētākas alternatīvas? Kādi ir jums un vai patīk?

Kāpēc viņi visi ir tik maziņi, vai tas nav šausmīgi neērti?
 

21. Septembris 2020

(bez virsraksta) @ 16:42

[info]prtg:
solidariotāte
 

(bez virsraksta) @ 14:23

[info]missalise:
Aprunājos ar savu māmiņu, viņa iesaka man to sāpošo gudrības zobu raut laukā, nevis labot. Ak, vai, man tajā pašā dienā, kad sarunāts zobārsts, ir arī vēl viens obligāts pasākums, kuru nevaru atcelt. Bet mani kolēģi mani sabiedēja, ka tajā pašā dienā es vairs neko jēdzīgu pasākt nevarēšot.
 

(bez virsraksta) @ 13:36

[info]dienasgramata:
DELFI: "Rebenoka slepkavības lietā trīs uzbrucēji – kalsnas miesas būves un tērpti viscaur melnā"

zinu, ka ciniski, bet nevaru neatcerēties vācu nihilistus no Big Lebowski 

atkal par to gudrības zobu @ 10:47

[info]pelnufeja, posting in [info]pajautaa:
Sveiki! Kā jums šķiet, vai, ja sešas dienas pēc gudrības zoba izraušanas tā vieta sāp ar asām, durošām sāpēm, un sāpju intensitāte un biežums tikai pieaug, tas varētu būt normāli? Citādi: pampums ir pazudis, un, cik varu spriest, ar brūci viss ir ok (kad skaloju muti ar sālsūdeni, nekas necērt, no kā sliecos domāt, ka diez vai ir iekaisusi). Vai jūsu pieredzē tā ir bijis, ka sāpes arī pēc nedēļas ir ļoti stipras? Domāju, vai šis ir adekvāti un vienkārši jāpiecieš/kaut kā jāmenedžē ar pretsāpju zālēm, vai arī šis izklausās pēc situācijas, kas prasa med uzmanību?
 

(bez virsraksta) @ 09:54

[info]prtg:
Automation as the solution for unease of uncertainty creates rigidity barriers against free manifestation of unconditional love (timeless, universally flexible)
 

(bez virsraksta) @ 08:03

[info]missalise:
Tags: ,

Pēdējā laikā kā nakts, tā murgi. :( Sākot ar to, ka ārsts paziņo par briesmīgas slimības klātesamību manā organismā, turpinot ar manis apmuļķošanu, sīknaudas vietā iedodot kaut kādas apšaubāmas stikliņu brošiņas un cieņas zaudēšanu savu kolēģu vidū, jo es esmu nolaidusi kaut kādu lažu darbā (paļāvusies, ka gan jau "proņesjot").

Mjā, no vienas puses - pārmaiņas, protams, ir laba lieta, bet... tas pats pārmaiņu process gan ir tāds - pabriesmīgs. Ar jauno priekšnieku sevišķi veiksmīga sadarbība neizdodas. Tad vēl mūzikas lietas arī ir visai stresainas un visu laiku rodas tāds jautājums - vai no manas puses tomēr nav nekaunīgi ierakstīt tās dziesmas un nest tās priekšā publikai? Bet ko lai es daru? Ja es tās dziesmas neierakstu, tad tās kā tāds neizdarīts darbs stāv man galvā un visu laiku dīc un nomāc. Kā tāds neatmaksāts parāds vai neizdarīts darbs.

Vismaz labi, ka šodien vairs nejūtu to drausmīgo nogurumu, ko visu pagājušo nedēļu. Un arī galva nesāp. Varbūt nostrādāja tā māmiņas ieteiktā ugunspuķu tēja - jo tieši pēc tās galvassāpes mitējās. Jeb varbūt nostrādāja tas, ka sestdien ieturēju atslodzes dienu - neko neēdu. Jeb varbūt tas, ka brīvdienās es kārtīgi izgulējos. Jeb arī viss kopā.

Nu, ko, jauna nedēļa. Lai tā mums visiem ir veiksmīga, mīļie!
 

kad zvaigznes nostājas savās vietās @ 08:29

[info]kants:
Tags: ,

redzēju sapnī taustekļainas šausmas no viņpus laiktelpas. nez, tas no lovecraft country skatīšanās?!
 

(bez virsraksta) @ 02:15

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: :)))
Mūzika: underworld
Tags: , ,

don't ask, this for ballītes orgkomitejas
https://youtu.be/H2p2VL2pKC8
 

20. Septembris 2020

neapmaksāta reklāma @ 23:06

[info]kants:
Garastāvoklis:: malbec
Mūzika: max richter

c-tirgū dārz. paviljona spāņu lāviņā pa 10 e ir 1,25kg molusku kokteilis eļļa. viņam patīk ledus salāts un citronu sula.
 

pārnācu mājās nepieklājīgi vēlu @ 22:59

(bez virsraksta) @ 22:13

[info]emi, posting in [info]pajautaa:
Labvakar!

Kā lai uz mac atver .bkz failu? Es pirms pāris gadiem uztaisīju backup caur Filefort un tagad kad mēģinu to atvērt, man saka, ka nav neviens application, ar kuru tas būtu iespējams...
 

(bez virsraksta) @ 21:43

[info]au:
sazvanījos ar Ūpja b/d vadītāju, lai pajautātu, kas ko un kā; vai nav jāuzlabo uzvedība/mācīšanās? un saņēmu tikai labas ziņas par gudrību, iejūtību, ampelēšanos, draudzēšanos, koncentrēšanos, utt.
tāpēc es nolēmu turpmāk nekad nešaubīties par savu bērnaudzināšanu un bērnlieliskumu.
 

(bez virsraksta) @ 20:53

[info]aizliegts_v:
Dienas citāts (TVNet)
"Plīstot šādai mēbelei, tās virsma sašķīst lielās plaisās, kas var iedurties cilvēka miesā"
 

Pirts @ 19:08

[info]gwendolina, posting in [info]pajautaa:
Interesē ieteikumi pirts iesvētīšanai. Ir uzcelta pirts un gribētos, lai ēku iesvēta latviskā garā, tā teikt, lai dodam svētību. Iztēlojos, ka tie varētu būt dievturi vai kāda folkloras kopa vai kas tāds, kas atbrauktu ar kādu "rituālu" un dziesmām. Vai kādam ir ieteikumi?
 

Nepabeigtā dienasgrāmata