Nepabeigtā dienasgrāmata


8. Jūlijs 2016

(bez virsraksta) @ 12:01

Windows 10 aizgāja smiltājā (pēc trīskārtīga attempta agreidoties uz jaunāku versiju), datoram nestrādā F8 opcija (izmēģināju arī F10 un Shift+F8, CTRL+F8), atgriezties fabrikas situācijā nespēju, izmēģināju Ubuntu (tas divreiz nobruka), tagad darbojos uz Linux Mint 18 (Sarah Cinnamon). Gribēju pamēģināt Debian, bet uzgāju aizvakardienas ziņu, ka Debian radītājs Mērdoks izdarījis pašnāvību (pakaroties elektrības vadā - kails un smagiem miesas bojājumiem, kas panākti, sitoties ar galvu pret sienu), nolēmu nemēģināt. Ir vērts nest laptopu pie meistara? Vai viņš tikai uzliks kreiso Windows (ja es nevaru atjaunot preinstalēto Windows 8, tad tagad Windows 10 jāpērk par 135 dolāriem)? Vai jāpērk jauns (divi gadi). Vai Mac.

p.s. vai jānomaina cietais disks? ja sistēma vislaik nobrūk? visāda diagnostika rāda, ka disks kārtībā
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]wowow
Date: 8. Jūlijs 2016 - 12:34
(Link)
Vai ar nobrūk Tu domā - nokaras un pēc tam nebūtojas jo neatpazīst disku? Ja "cietais" ir SSD disks, tad diagnostika var rādīt ka disks kārtībā bet tad tas vienalga jāmaina, ja tas notiek (tieši diska dēļ) jau trešo reizi. Samērā izplatīta vaina Kingston SSD diskiem.

Pārbaudīt vai vainīgs ir tieši disks vai citi dzelži vari, startējot/darbinot no ārējā diska/flash drive uz kura uzlikta opsistēma (kaut vai tas pats Ubuntu), ja tad nebruks nost, tad vainīgs tieši iekšējais disks.
[User Picture Icon]
From:[info]unpy
Date: 8. Jūlijs 2016 - 13:23
(Link)
Bet, ja nopietni, painteresējies pie šitiem caur skaipu vai caur ko jau nu viņi piedāvā, viņiem vajadzētu ko prātīgu ieteikt http://squalio.com/lv/programmatura/ikdienas-darbam-1/microsoft-windows-10.html
[User Picture Icon]
From:[info]komentators
Date: 8. Jūlijs 2016 - 18:58
(Link)
ā kā tas izpaužas - windows nebūtojas vispār?
[User Picture Icon]
From:[info]scaramouche
Date: 9. Jūlijs 2016 - 06:37
(Link)
Atkarīgs, ko domā ar vārdu "meistars".

Win10, neatkarīgi no legalitātes, ir iespējams pierunāt uzvesties pieklājīgi.

Un Win7 ir lieliski iespējams pierunāts pat nepiedāvāt "uzlabošanās" iespēju.

Par 8.x nevaru komentēt.

Nepabeigtā dienasgrāmata