Nepabeigtā dienasgrāmata


5. Maijs 2011

(bez virsraksta) @ 09:43

dienas labākais ieraksts Cibā: "pēc Mateja un Marka ir ļoti grūti sākt lasīt Lūku, gribas skipot un lēkt uz Jāņa"
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]torch
Date: 5. Maijs 2011 - 10:13
(Link)
un diena vēl nav īsti sākusies...
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 5. Maijs 2011 - 10:16
(Link)
Oi, vēl kāds ir tik dulls un TO lasa?

Es gan pārgāju uz Toma evanģēliju.
Riktīgi smieklīgi. Izrādās, šis arī bijis mazs negantnieks:
"Un kad viņi redzēja šo Kristus rīcību, Jāzeps cēlās un plūca viņu aiz auss, par ko zēns bija dusmīgs, un teica viņam: Nomierinies"
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 5. Maijs 2011 - 11:31
(Link)
indigo bērns!
From:[info]po
Date: 5. Maijs 2011 - 13:15
(Link)
negribu troļļot, bet Toma evaņģēlijam ar Kristu/Bībeli nav nekāda sakara - tas ir gnostiķu mākslasdarbs DaVinči koda līnijās, tikai no otrā (ja nemaldos) gadsimta. Neviens, izņemot gnostiķus (kuriem nerūp patiesība - ka tikai apstiprina viņu fišku), neatzīst šī teksta autentiskumu.
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 5. Maijs 2011 - 15:32
(Link)
A es teicu, ka ir sakars?
From:[info]po
Date: 5. Maijs 2011 - 15:45
(Link)
Nu, ja tai sekcijai par "izrādās" nomizo ironiju, tad apakšā jau daļa patiesās attieksmes paliek, turklāt - kamdēļ gan kāds tērētu laiku lasīt kko tādu, ja vien nav a) gnostiķis; b) maldu mācību pētnieks ( vai c - vēl kkāds tur pētnieks)?
Tiesa, es drošien nenovērtēju to, cik daudz nejēdzīgas drazas homo-entertainmet cilvēks bāž savā galvā. Un rezultātā cieš patiesība un godprātīga attieksme pret svarīgo.
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 5. Maijs 2011 - 20:21
(Link)
Mhm, tātad tu gribēji teikt - kā nav kauna kaut ko tādu vispār publiski pieminēt.
Vai ne?
Ej vien savus taisnos ceļus, ej!
Un kas gan ir slikts punktā b)?
Tad labāk ir gudri muldēt par to, kas nav lasīts? Kā tu to dari.
From:[info]po
Date: 5. Maijs 2011 - 22:27
(Link)
Ui, nu kur tik dusmīgi!
Es kā reize pats ar B nodarbojos - brīvajā laikā citastarp pētu veidus, kādos meli nolaupa cilvēku dzīvības. Un Toma evaņģēlijs ir viens no daudzajiem tāda veida produktiem, kas ir veidoti, lai uz citas bāzes, to sakropļojot, panāktu savus mērķus un pieviltu tos, kas tic tai bāzei (šinī gadījumā - Bībelei). Tas kā ar labticīgajām tantiņām, kas pazaudē dzīvokļus viltus "nek.īp. aģentu" dēļ. Toma evaņģēlijs un gnosticiskā literatūra ir viens no tādiem laupītājiem, kas piemāna ("Jēzus Kristus īstenībā to un šito") un dzīvības vietā sagādā cilvēkam galējo postu.
Tādi pīrāgi.
Ne aiz ļauna - vnk, ja redzu, ka kāds jāpabrīdina, tad ir mana atbildība to darīt, lai manas rokas būtu tīras no viņa asinīm.
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 6. Maijs 2011 - 17:08
(Link)
Nez, es joprojām lasu un nesaprotu, par ko tāds šums gar tiem tekstiem. Nekā TĀDA es tur nesaskatu.
Nu labi, tie bērnības apraksti ir drusku smieklīgi, jo pierasts, ka uz šo persōnu kā cilvēku neskatās. Kaut gan, ja jau viņš piedzima un silītē dusēja, tad tak kaut kad rāpoja arī un vēlāk ēverģēlības strādāja kā visi bērni.
Tā ka nekādas baisas pretrunas un "īstenībā" neredzu pagaidām.
From:[info]po
Date: 6. Maijs 2011 - 17:19
(Link)
Tā vnk ir cita reliģija, cita veida garīgums, cita mācība. Pamatpieņēmumi ir atšķirīgi, vai lasītājs to apzinās, vai nē, un, ja lasītājam nav savas nostājas šajos jautājumos, tad viņš automātiski pielāgosies sev ērtākajai izpratnei par to, ko lasa. Savukārt, saprotot Bībeles Dievu un Bībeles mesidžu, visu veidu "maldu mācības" jeb kristietības imitācijas uz citas bāzes, lietojot pseido-kristīgu terminoloģiju un mācot kko pavisam citu (un tādu autoru ir uima, jau kopš Kristus laika uz zemes), ir kliedzošā pretrunā ar patiesību un cauri spīd tie baltie diegi, ar kuriem viss sašūts, lai tikai ieaijātu lasītāju pozīcijā, kas ļauj reizē domāt, ka viņš tic Kristum un saprot Kristus mācību, un reizē dzīvot un domāt pilnīgā pretrunā ar to, ko Dievs patiesībā no mums vēlas. Respektīvi - tiek izveidots viltus Dievs, viltus Kristus un dots viltus mierinājums, kamēr reāli draudz pēcnāves Tiesa par reālajiem Dieva likumu pārkāpumiem (grēkiem). Un tad bonusā patiesais Kristus - tas, kurš grib izglābt no grēka un dot mieru un mīlestību Viņa piedošanā (nevis vienaldzībā) - tiek pataisīts par briesmoni, kurš grib apspiest un mocīt un ko tik vēl ne. Un tajā pašā laikā tiem, kas šito māca, paslīd garām, ka Dievs ir mīlestība un tāpēc Viņš soda katru ļaunumu, lai nevalda netaisnība; pat vēl vairāk - Kristus krusta nāve, kas ir Dieva izpirkums par mūsu grēkiem, parasti tiek vnk ignorēts vai pasniegts kā "labs piemērs par to, kā vajag ciest par saviem principiem" vai kā tamlīdzīgi. Dievs ir superīgs, Kristus ir nenormāli foršs un dāsns, bet šitas ņūeidžīgais/gnostiskais garīgums nolaupa visu Dieva realitāti, aizstājot to ar vienaldzības un nekonkrētības putru. Ar tādu bērnišķīgi bezjēdzīgu trallināšanos reālas mīlestības vietā.
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 6. Maijs 2011 - 18:30
(Link)
Jau pilāts teica - Kas ir patiesiba?

Enīvej - es neesmu kristiete.
From:[info]po
Date: 6. Maijs 2011 - 23:25
(Link)
Pilāts to teica aiz bailēm, eskeipojot, jo zināja, ka tas, kuru viņam liek tiesāt uz nāvi, ir Patiesība. Jēzus teica: "Es esmu ceļš, patiesība un dzīvība." Pilāts to saprata. Bet baidījās zaudēt savu lepno stāvokli, ja viņš Jēzu apžēlotu.
Arī tev ir tā pati izvēle. Nudien - Dievs ir devis izvēles brīvību, jo Viņš grib, lai mēs Viņu mīlam, bet to var tikai no brīvas izvēles. Tā nu mums ir arī izvēle - kā Jūdam Iskariotam, kā Pilātam - nodot Kristu, piesist Dievu krustā, nogalināt Godības Ķēniņu, lai iesoļotu mūžīgajā "cietumā", ellē, ar paceltu galvu, visiem redzot un apbrīnojot, nevis lai uz ceļiem ļautu Dievam būt valdniekam un Kristum - saņemt to, ko Viņš ar savu nāvi un asinīm ir nopircis: manu un Dieva miera un mīlestības līgumu.
Tā izvēle ir mums katram. Nāve vai dzīvība. Lepnums vai pazemība. Bauda vai mīlestība. "Kas neņem savu krustu un neseko man - nav manis cienīgs," saka Kristus.
(turklāt - Viņš mīl arī tevi un grib, lai tu pamet grēku, savu nāves un pazušanas ceļu, un pieņem Dieva piedošanas piedāvājumu uz Viņa noteikumiem. zaudēt tur nevar neko - izņemot grēku un bezcerību)
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 6. Maijs 2011 - 17:09
(Link)
Ak, jā un dusmīgi, jo tavs teksts ir tik par kaitinošs kā "alkohols ir kaitīgs jūsu veslībai".
Dzeršu vienalga. :D
From:[info]po
Date: 6. Maijs 2011 - 17:24
(Link)
Ir bīstami spītēties pret ceļa zīmēm. Ja tu apšaubi, ka kāda ir autoritatīvi (pilntiesīgi un patiesīgi) uzstādīta, tad pārbaudi avotu, pārbaudi, no kurienes tas nāk. Bet, ja tu sāc pēc savām iegribām izvēlēties, kas būs patiesība un kas nē, tad tas praktiski garantē totālu FAIL.
Un pārmērīga alkohola lietošana tacu ir kaitīga veselībai! :) Muļķīgi būtu to noliegt. Tas, ka garšo dzert, ir cits jautājums. Zagļiem patīk zagt, "bērnu mīļotājiem" patīk viņu slimais izklaides veids, bet tas viss reāli ir gan postoši, gan sodāmi. Zinkā - ne mēs šo pasauli izveidojām un ne mēs tajā nosakām likumus. Kamēr tu esi radīts (kas ir - forever), tu esi zem radītāja noteikumiem. Jeb, citiem vārdiem, kamēr tu eksistē, tikmēr uz tevi attiecas eksistences likumsakarības. Un dažas no tām ir "juridiskas". Tipa - ļaunums jāsoda. Tas arī tiks darīts. Aleluja! :)
[User Picture Icon]
From:[info]toadbeauty
Date: 6. Maijs 2011 - 18:26
(Link)
Dievs mums ir devis izvēles brīvību.
[User Picture Icon]
From:[info]barvins
Date: 5. Maijs 2011 - 13:19
(Link)
nabaga jānis

Nepabeigtā dienasgrāmata