Nepabeigtā dienasgrāmata


17. Aprīlis 2011

(bez virsraksta) @ 10:58

atšķiru žurnālu Ieva. Rubrika "Sievišķības skola", raksts "Pirmā stunda: ikdienas grims, "Piektais solis - Kārdinošas lūpas".
Kā pats par sevi tiek saprasts, ka, lai iemācītos būt sievišķīgai, sievietei ikdienā (!) ir jābūt kārdinošai. Tev ir jākārdina. Tu neesi īsta sieviete, ja neproti padarīt savas lūpas par vīrieša iekāres objektu. Tas ir, padarīt par objektu arī pati sevi. Kā teiktu puiši no grupas Combichrist: "What the fuck is wrong with you people?"
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]nefolk
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:29
(Link)
Varētu padomāt, ka ar puišiem no Combichrist viss ir kārtībā
From:[info]nefolk
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:33
(Link)
(viņiem ir dziesma "Give Head If You've Got It")
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:34
(Link)
ar ikdienas grimu:

[User Picture Icon]
From:[info]nefolk
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:35
(Link)
Man riebjas Combichrist
From:[info]krysta
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:34
(Link)
Feministu populisma patoss. Gribēšanā būt par iekāres objektu ir kaut kas slikts un pretdabisks?
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:36
(Link)
gribēt izvarot arī ir dabiski un labi
[User Picture Icon]
From:[info]watt
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:41
(Link)
ir dabiski, bet nav labi.
[User Picture Icon]
From:[info]junona
Date: 17. Aprīlis 2011 - 12:42
(Link)
Ko nozīmē 'dabiski' šajā gadījumā?
[User Picture Icon]
From:[info]ulvs
Date: 17. Aprīlis 2011 - 12:48
(Link)
šis savā būtībā ir ļoti patiess komentārs. jo mēs izvarojam tikai to, ko iekārojam.
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 13:05
(Link)
tā nav, tā nav, es pats sajaucu tēmu, ieviešot šo terminu. patiesībā tā ir ļoti sarežģīta psiholoģiska tēma un izvarošana kā vardarbība ne vienmēr ir saistīta ar iekārošanu, var izvarot arī to, kas riebjas, to, ko vēlies iznīcināt, to, kas tevi apdraud, to, kas provocē, to, kas ir neaizsargāts, to, kas sagādā ciešanas. "izvarotājs" ne vienmēr dara to, ko redz apkārtējie un ļoti bieži izvarošanai ir arī sociāla, nevis seksuāla funkcija, tas ir, izvaro, lai pazemotu, lai "noliktu pie vietas", nevis tāpēc, lai apmierinātu kādus "dabiskus" dzimumtieksmes dzinuļus
[User Picture Icon]
From:[info]garamgajejs
Date: 17. Aprīlis 2011 - 13:41
(Link)
Aizmirsi pieminēt politisko izvarošanu.
[User Picture Icon]
From:[info]junona
Date: 17. Aprīlis 2011 - 12:38
(Link)
Kapēc populisma? Tā sacamā 'priekšmetiskošana' (objectification), manuprāt, ir diezgan reāla problēma.
From:[info]krysta
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:41
(Link)
Man vārds "kārdinošas" uzreiz neasociējas ar izvarošanu. Vai uzlūkojot uzkrāsotas lūpas, kas izskatās kārdinošas, Jums rodas vēme izvarot?
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:54
(Link)
izvarot ir juridisks termins, bet būtībā ir runa par kārdināt/iekārot un atdoties/iegūt. bet runa te ir par "ikdienas grima" funkciju vispār. kāpēc sievietes ikdienā krāsojas? lai būtu "kārdinošas"? savādāk nesanāk sugas turpināšana?
From:[info]krysta
Date: 17. Aprīlis 2011 - 12:19
(Link)
Homo sapiens ir raksturīgi sevi modificēt un izmainīt vizuāli. Pat visprimitīvakās ciltis sprauž matos spalvas, nēsā grabuļus. Un tieši ikdienā. Tas pat nav kultūras noteikts, tas ir instinktīvi. Otrkārt, ārējai atribūcijai nav nozīmes. Hipiju ideālā sieviete nekrāsojas vispār, nelikvidē dabisko apmatojumu nekad, bet tas ir tikai cita veida relišeris, lai savas subkultūras vīrieti tieši iekārdinātu. Apzināti vai neapzināti. Mēģināt izcelties ir katra dabā. Ikdienas grima funkcija ir mēģinājums izskatīties labāks nekā esi patiesībā. Ar māklsīgu līdzekļu palīdzību. Cilvēks arī nepiedzimst ar laptopu klēpī, vai tapēc nelietot internetu?
From:[info]ingaile
Date: 17. Aprīlis 2011 - 12:27
(Link)
jā, tas viss ir ļoti jauki, bet šajā konkrētajā "ievas" formulējumā "kā izveidot kārdinošas lūpas" ir ieslēgts - tas tev ir jādara, lai tevi gribētu. Tas varētu būt kaut cik atbilstošs raksts žurnālā skaistumkopšanas profesionāļiem. Tā kā "Ievā" pasniegts aicinājums uz krāsošanos ir aicinājums uz manipulāciju t.i. vardarbību.
From:[info]ingaile
Date: 17. Aprīlis 2011 - 11:55
(Link)
ne jau par to ir šis stāsts, vai kādam privāti rodas vēlme "izvarot" vai nē. Bet gan par to, ka nedēļas žurnāls ar milzu auditoriju 21. gadsimtā māca sievietēm, kā izveidot kārdinošas lūpas. Tik pat labi, varētu Dienas biznesā likt pamācības, tipa - kā koķetējot ar sievietēm ap 40, tikt uz priekšu biznesā vai - kā likt priekšniecei domāt, ka tu viņu gribi, tai pašā laikā nesabojājot attiecības ar sievu. Sievietes un vīrieša tiesības krāsot kārdinošas lūpas vai nē ir katra paša izvēle, bet ja to pasniedz šādā veidā medijos, tas ir kā vērtību postulāts, kurš aplieicna - manipulēt vajag. Uz priekšu!
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 13:57
(Link)
precīzi! interesantākais tajā visā ir tas, ka vīrieši visā šajā shēmā ne tuvu nav stāvējuši - ne pie šādu rakstu tapšanas, ne pie šādu žurnālu rediģēšanas, pat ne aptaujās "kas jūs iekārdina?" nav testēti. visa šī "kārdinošās sievietes" skola ir radusies un pastāv tikai sieviešu galvās
From:[info]krysta
Date: 17. Aprīlis 2011 - 14:10
(Link)
Tātad varam secināt, ka sieviete reālā, kam patīk krāsoties, neatbilst vīriešu priekšstatiem par ideālo sievieti. Un tagad pats nepatīkamaakais - sievietes savā vairumā patiesi tādas arī ir. Ne jau Ieva pie tā vainīga. Tā jau tikai apmierina vidusmēra sievietes intelektuālās un garīgās vajadzības, tādā veidā pelnot naudu. Kuram te ko var kaut ko pārmest?
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 17. Aprīlis 2011 - 14:31
(Link)
neliela loģiska kļūda gan sanāk - ja jau sievietes "no dabas" ir tādas, kurām patīk krāsoties, tad kā gan ar ieteikumu krāsoties Ieva apmierina viņu intelektuālās vajadzības? tas ir, visa šī "skola" ir tikai blefs? patiesībā tur ir teikts - dariet tā, kā jums gribas, uzskatiet, ka tas iekārdina vīriešus, ja vēlaties.

p.s. man no tiesas nepatīk krāsotas lūpas un vismazāk jau tās rada vēlēšanos skūpstīties
From:[info]krysta
Date: 17. Aprīlis 2011 - 15:23
(Link)
Ieva pelna naudu, sievietes labprātīgi patērē. Ja tev nepatīk krāsotas lūpas, citam tas var būt ir fetišs vēl citam - "kārdinošas" lūpas vedina uz domām par orālo seksu, utt. Un kadai sievietei tas var patikt vai būt nepieciešams savu interešu realizācijai. Kur problēma? Mazliet vairāk empātijas un mazāk subjektīvu ideālu, tad velni neliksies tik melni.
Ja vēlme patikt kļūst pataloģiska, primāra, kā uzmācīgs pašmērķis, tad - jā, bet es runāju citā kontekstā. Lielākā kļūda ir uzskats, ka ka kāds no kādas melnas aizkulises vada prātus, diktē, rada pieprasijumu, utt. Cilvēki paši rada to, kas tiem ir vajadzīgs. Imho, loģiski.
[User Picture Icon]
From:[info]penny_lane
Date: 17. Aprīlis 2011 - 15:04
(Link)
e? nabaga žurnāla "ieva" auditorija ķer pie sirds, jo tak visu mūžu kārdināt i prātā nav nācis, a tagad apgaismība, lūpas un citi mēsli.
lielākajam sieviešprocentam tak tomēr no dabas ir vēlme būt valdzinošai, gribētai...iekārotai... tak nu vienalga. mīlētai, iekš ltv1 žargona, bet nu taču tās nozīmes visas saplūst.
vīriešiem patīk skatīties, sievietēm patīk, ka uz viņām skatās, sieviešu žurnāliem patīk radīt ilūzijas par laimes formulām.

From:[info]nord
Date: 17. Aprīlis 2011 - 14:49
(Link)
Vēlme pastāvīgi ( katru dienu, rītā, vakarā, vienmēr ) būt kārdinošai ( visiem pretējā dzimuma un nedaudz sava pārstāvjiem )ir nevis normali un dabiski, bet kompleksi, bailes un pataloģija.

Nepabeigtā dienasgrāmata