Nepabeigtā dienasgrāmata


29. Marts 2010

(bez virsraksta) @ 15:49

LETA:
Latviešu matemātiķe Daina Taimiņa saņēmusi britu literatūras žurnāla apbalvojumu par dīvaināko grāmatas nosaukumu. Taimiņas grāmatā "Crocheting Adventures with Hyperbolic Planes" ("Tamborēšanas piedzīvojumi ar hiperboliskām plaknēm") aprakstīta ģeometrisku figūru tamborēšana. Taimiņas grāmata uzvarējusi žurnāla "Bookseller" rīkotajā aptaujā par neparastāko grāmatas nosaukumu, pārspējot tādus darbus kā "Afterthoughts Of A Worm Hunter" ("Tārpu mednieka pārdomas") un "Collectible Spoons of the Third Reich" ("Trešā Reiha karošu kolekcionēšana").

Hiperboliskas plaknes ir grūti modelēt, jo tās lokās prom viena no otras, nevis iet paralēli vai krustojas. Taimiņas tamborējumi līdzinās sarežģītiem koraļļu veidojumiem, un tie ir augsti novērtēti akadēmiķu vidū, kā arī izpelnījušies atzinību mākslas izstādēs. "Tie ir divdimensionāli objekti, kurus var redzēt tikai trīs dimensijās," skaidroja Taimiņa. "Es nekad iepriekš neesmu ieguvusi nekādas balvas. Šī ir mana pirmā balva, un tas ir brīnišķīgi," viņa piebilda.
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]shelly
Date: 29. Marts 2010 - 15:59
(Link)
:D
[User Picture Icon]
From:[info]kemune
Date: 29. Marts 2010 - 17:19
(Link)
crocheting mushrooms
[User Picture Icon]
From:[info]dienasgramata
Date: 29. Marts 2010 - 17:21
(Link)
schrooming adventures
[User Picture Icon]
From:[info]pepija
Date: 29. Marts 2010 - 22:21
(Link)
ja galveno akcentu liek uz grāmatas nosaukumu, kā arī to, ka sieviete un tamborēšana (nu tur - komsomolka, sportsmenka un vēl arī rokdarbniece), tad pavisam tālu klusajā kaktiņā paliek pasākuma kodols - hiperboliskās plaknes, par kurām "..sajūsminās akadēmiķi..", jo, ja pareizi atceros no kāda pasena tv raidījuma par šo kundzi, dīvainie tamborējumi ir ārkārtīgi asprātīgs veids, kā vizuāli demonstrēt to matemātiku, kuru saprot tikai daži procenti planētas iedzīvotāju...
[User Picture Icon]
From:[info]amalija
Date: 30. Marts 2010 - 12:53
(Link)
Daži procenti - ļoti optimistisks novērtējums!
[User Picture Icon]
From:[info]virginia_rabbit
Date: 31. Marts 2010 - 18:38
(Link)
this is awsome. es ari tamboreejot esmu baigi tripojusi. mana stihija ir astonkaaju kaajas, kas arii ieliecas pareizajaa spiraalee, ja ieveero algoritmu. bet ir viena daama, kas specializeejas uz pelejuma seeniiteem. aptamboree priekshmetus ar miceeliju.

Nepabeigtā dienasgrāmata