Nepabeigtā dienasgrāmata


2. Janvāris 2009

(bez virsraksta) @ 14:00

Viendien runājām par to, kas ir grēmas, bija dažādi viedokļi, sākot ar to, ka tā ir kunģa dedzināšana pēc ēšanas, sajūta kuņģī no neēšanas, ka tā ir skābā atrauga un kaut kas vidējs starp žagām un neizdevušos vēmienu. nolēmām "paskatīties internetā". Visdaiļrunīgākā ir sinonīmu vārdnīca, kas mums paskaidro: grēmas ir gremzda, grēmeņi, jēlons, rēmdenes un sūreles. Angliski grēmas ir brask, brash, heartburns (!), water brash. Bet pirmā lapa, ko par grēmām atrod google, saka: "Katram trešajam amerikānim grēmas traucē vismaz reizi mēnesī." Bet skābā atrauga tomēr ir kas cits kā dedzināšana?
 

Comments

 
[User Picture Icon]
From:[info]wowow
Date: 2. Janvāris 2009 - 14:53
(Link)
skābā atrauga ir atvilnis
[User Picture Icon]
From:[info]skuka
Date: 2. Janvāris 2009 - 16:21
(Link)
aopskatīju jau vakar to pašu saitu par amerikāņiem un vēl dažus. man tomēr liekas, ka grēmas ir palielināta skābes daudzuma kuņģī sekas robežās no dedzināšanas sajūtas aiz krūšu kaula līdz skābajai atraugai.
From:[info]king
Date: 2. Janvāris 2009 - 17:01
(Link)
S pivom potjanjet.
[User Picture Icon]
From:[info]misame
Date: 2. Janvāris 2009 - 19:18
(Link)
Konversācijas vārdnīca saka tā:

Grēmas (gr. Pyrōsis), nepatīkama dedzinoša sajūta barības vadā, bieži saistīta ar rūgti skābām atraugām. G. visbiežāk saistītas ar kuņģa kaitēm (kuņģa čūla, katarrs, atonija u. c.) un novērojamas pēc ēšanas gremošanas laikā. Nereti tās ir ari taukas, skābas barības un pārmērīgas alkohola lietošanas sekas. G. norāda uz nenormāliem rūgšanas procesie kuņģī, kad attīstās piena un tauku skābes, kā arī uz pārmērīgu sālsskābes attīstīšanos kuņģī (kuņģa čūla). G. ir tikai slimību simptōms, tādēļ jāārstē pamata slimība. Simptōmatiskai ārstēšanai lieto divkāršo ogļskābo natriju (sodu) un magnēziju. Jāaturas no taukas, skābas, vircotas barības un alkoholiskiem dzērieniem.

Nepabeigtā dienasgrāmata